Eser İnceleme Sonucunda Başarılı Olan Adaylara Doçentlik Belgesi Düzenlenmesine İlişkin Duyuru
Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) tarafından gerçekleştirilen doçentlik işlemlerinin hızlandırılması amacıyla, doçentlik Belgelerinin e-Devlet üzerinden sunulmaya başlandı
Eser İnceleme Sonucunda Başarılı Olan Adaylara Doçentlik Belgesi Düzenlenmesine İlişkin Duyuru
13 Kasım 2019 -

Eser İnceleme Sonucunda Başarılı olan adayların Doçentlik Belgesinin düzenlenebilmesi için, eser inceleme sonuçları Doçentlik Bilgi Sistemi (DBS) üzerinden duyurulduktan sonra, adayların Üniversitelerarası Kurul Başkanlığına Doçentlik belgesi talebinde bulunmaları gerekmektedir.

Doçentlik belgesi talebinde düzenlenecek dilekçe örnekleri aşağıda yer almaktadır.

Dilekçe ve varsa eklerinin, doçentlik belgesi almaya hak kazanılan tarih itibarıyla düzenlenmiş olması gerekmektedir. Doçentlik belgesi talep dilekçesi ve varsa ekleri Üniversitelerarası Kurul Başkanlığına ulaşıp gerekli kontrol ve onaylama işlemleri yapıldıktan sonra, adaylar https://www.turkiye.gov.tr adresinden TC Kimlik No ve e-Devlet Şifresi ile giriş yaparak e-imzalı olarak düzenlenen Doçentlik Belgesini Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı > Doçentlik Belgesi Sorgulama hizmeti ile e-devlet üzerinden kendileri edinebileceklerdir.

E-devlet hizmeti üzerinden oluşturulan e-imzalı Doçentlik belgesi dışında, ÜAK tarafından ayrıca fiziki Doçentlik belgesi düzenlenmeyecek ve adaylara gönderilmeyecektir.

Doçent Adaylarına duyurulur.

ÜNİVERSİTELERARASI KURUL BAŞKANLIĞI

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
24
1) Ayşe Uz (Akademisyen)
13.11.2019 23:09:16
Bu yorumu yapan kişi acaba başvuru koşullarında puanlama sisteminin ne kadar zorlaştığını, yaptığımız bir çok çalışmanın heba olduğu ve puanlanmadigini, sözlünün tam anlamıyla kalkmayıp üniversitelerde kadro alabilmeniz için yine sözlüye girmeniz gerektiğini biliyor mu???
Eskisi gibi 5 yayınla doçent olunmuyor artık iyice kosullari bir okuyup öyle yorum yapın ,
Cehalet baki kalıyor...
People
18
2) y (doç)
13.11.2019 12:36:30
Sözlüyü kaldırdınız zaten, ingilizce sınavı desen ne olduğu belli değil.herkese doçent ünvanı verin bari
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)