Sağlık raporu alamayan hasta, doktoru bıçakladı!
Gaziantep'te göz doktoru, otomobiline binerken bıçaklı saldırıya uğradı.
Sağlık raporu alamayan hasta, doktoru bıçakladı!
06 Ağustos 2019 -

GAZİANTEP'te, ismi öğrenilemeyen kişi, kendisine sağlık raporu vermediği gerekçesi ile göz doktoru Kutlay Kandemir'i bacağından bıçaklayarak kaçtı. Kandemir görev yaptığı hastanede tedaviye alındı.

 Olay akşam saatlerinde 25 Aralık Devlet Hastanesi’nde meydana geldi. Kimliği kişi, sağlık raporu almak için hastaneye başvurdu. Göz doktoru Kutlay Kandemir bu kişiye sağlık raporu vermedi. Bu nedenle Kutlay ile tartışan bu kişi, hastaneden ayrıldı. Akşam mesai bitiminde hastane otoparkında beklemeye başlayan aynı kişi, Kutlay'ı evine gitmek üzere otomobiline bindiği sırada bacağından bıçaklayarak olay yerinden kaçtı. Kanlar içinde yere yığılan doktoru görenlerin haber vermesiyle otoparka gelen doktorlar, mesai arkadaşına ilk müdahaleyi yaptı. Doktor Kandemir, daha sonra acil serviste tedaviye aldı.

Dr. Kandemir, "Kimseyle bir husumetim yok. Şüphelinin yakalanmasını istiyorum" dedi.

Polis ekipleri, olayın ardından kaçan saldırganın yakalanması için çalışma başlattı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Serdar Sarıfakı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saldırıyı şiddetle kınadığını belirtti.

Hiçbir sağlık çalışanının böyle bir davranışı hak etmediğini dile getiren Sarıfakı, şöyle devam etti:

"Çok çirkin bir olay yaşandı. Sağlık çalışanlarına yapılan hiçbir saldırı kabul edilemez. Olayın hemen ardından hocamız arkadaşlarımız tarafından alınarak hastanemizin acil servisine getirildi ve burada gerekli tıbbi müdahaleler yapıldı. Bu vahim olayda beyaz kod verilmiş olup adli mercilere intikal etmiştir. Bu tarz olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) Mehmet CAK (Doktor)
18.08.2019 22:10:48
Bir daha yaşanmamasını temenni edeceğinize, DÜZELTİN.
Hemen içeri tıkılsın ve dava süresince tutuklu yargılansın. Bir hastaya yanlışlıkla zarar verirsek, aynen bizim gibi, Kasten taammüden adam öldürmeye tam teşebbüsten yargılansın. Bunlarda televizyonlarda tıpkı doktor hatasından bilmem neler gibi, TV lerde boy boy gösterilsin. Şuna bak hazretlerimiz bir daha yaşanmamasını temenni etmiş. Bütün bunları sanki bu iktidar yapmamış ta kendi kendine olmuş gibi. Valla ben bu yüzden bu ülkede aslında çok sevdiğim doktorluk mesleğini bıraktım. Bütün genç doktorlara tavsiyem, çok geç olmadan değerinizin bilindiği başka bir ülkeye kaçmaktır. Tüm meslektaşlara saygılarımla, saygıya çok ihtiyacınız var biliyorum..
People
1
2) nasır turan (dr)
16.08.2019 16:11:35
istirahat raporunu hak olarak görenler var. İşin kalite standartları değişiyor.
People
19
3) sağlıkta (şiddet)
08.08.2019 15:33:08
Sağlık magandasavar tedbirler :
1. Hemen içeri
a) Akli dengesi yerindeyse kodese
b) Akli dengesi yerinde değilse kapalı psikiyatri servisi ya da akıl hastanesine, akıllanıncaya kadar, öyle sakinleştirip salıvermek yok.
2. SGK iptal edilecek (uyguladığı şiddetin miktarıyla orantılı olarak).
3. Sağlık kuruluşlarında vatandaşın yoğun olduğu ortamlarda yine uyguladığı şiddetin miktarıyla orantılı olarak hasta yakınlarına bilgi verme, onları sakinleştirme, sağlıkçaya karşı olan saldırılarda araya girme, engelleme gibi görevler
People
18
4) R.Yılmaz (Dr)
08.08.2019 11:46:24
Çok geçmiş olsun.. üzüldüm.. böyle haberleri duydukça mesleki motivasyonumuz bozuluyor
People
36
5) DR (UZMAN)
08.08.2019 11:46:09
Evet müdürlük bakanlık ve adli merciler çok üzgündür. Ellerinden geleni yapacaklardır. Bundan zaten eminiz. Ama sonuç ne hiiiiç birşey caydırıcı bir işleminiz varmı yokkk bitmiştir. Göz boyamayın artık gerçek anlamda birşeyler yapın kiii artık size inananlımm. Mesela bunu yapanın sağlık sigortasını iptal edin bazen bize açıldığı gibi son derece yüksek meblalarda tazminat davası açın bizde gerçekten yapılanın yanına kar kalmadığına inanalım yoksa gerisi göz boyamaktan başka birşey değil bıçaklananın bıçaklandığıyla kalıyor o kadarrrr
People
19
6) sağlıkta (şiddet)
08.08.2019 09:48:06
Yeni bir sağlıkta şiddet yasası şart
People
22
7) Dr (Dr)
07.08.2019 23:06:17
Hepimiz bu tür şiddet haberlerinde yer alabiliriz... Hiçbir caydırıcı önlem yok. Bu tip olayları önlemek için caydırıcı tedbirler almak yerine özendiren yetkilileri Allah’a havale etmekten başka çaremiz de yok gibi maalesef
People
44
8) acilde (pratisyen)
07.08.2019 10:03:16
SAĞLIKTA ŞİDDET HER GÜN ARTIYOR.HAYVAN MUAMELESİ GÖRÜYORUZ.CANIMIZDAN BEZDİK.SAĞLIKTA ŞİDDETİ SAĞLIK BAKANLIĞI TEŞVİK ETMEKTE VE ÖZENDİRMEKTEDİR.
People
30
9) Recep Acar (uzm dr)
07.08.2019 09:30:29
Gaziantep ve Urfa da sağlık çalışanları hepsi Süriyeli afganistan diğer Ülkelerden gelen sağlık çalışanları ile değiştirilmeli. Ancak yönetici kısmı ne kadar torpilli, ağır silahlarla dolaşan aşiret çocuğu varsa onlar getirilmeli. Her çıkan sorunda birbirlerini vurdukça kötüler azalır.
People
16
10) Recep Acar (uzm dr)
07.08.2019 09:25:27
Gaziantep ve urfada sadece yabancı uyruklu on planda süriyeli sağlık çalışanları çalıştırılmalı bence.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)