Trump: 'Yeni sağlık yasası tüm Amerikalıların çıkarı için gerekli'
Kamuoyunda "Obamacare" olarak bilinen ve kendinden önceki dönemde çıkarılan sağlık reformu yasasının değiştirilmesi gerektiğini savunan Trump, Kongrede buna destek vermeyen Demokratları eleştirdi.
Trump: 'Yeni sağlık yasası tüm Amerikalıların çıkarı için gerekli'
16 Mart 2017 - AA

 ABD Başkanı Donald Trump, kendisinden önceki Başkan Barack Obama'nın seçim kampanyası döneminde telefonlarını dinlettiği yönündeki iddialarını sürdürerek, çok yakında elindeki delilleri Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesine sunacağını açıkladı.

Amerikan Fox News kanalında yayınlanan "Tucker Carlson Tonight" programına katılan Trump, dinleme iddialarından "Obamacare"in değiştirilmesine kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu.

Obama'nın seçim döneminde Trump Tower'da iken kendisini dinlettiği iddiasını gündeme getiren Trump, bu düşüncesinin bir kez daha arkasında durarak, kısa sürede elindeki delilleri Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesine sunacağını bildirdi.

"Dinleme birçok şeyi içine alıyor. Önümüzdeki iki hafta içinde bu konuyla ilgili gündeme gelecek çok ilginç şeyler bulacaksınız." diyen Trump, sunacağı delillerin kamuoyunda heyecan uyandıracağını vurguladı.

"Twitter olmasaydı belki de şu anda burada olamazdım"

Trump, programın sunucusunun neden Twitter'ı bu kadar yoğun kullandığı sorusunu da yanıtladı.

Twitter'ın, mesajlarını insanlara ulaştırmasını sağladığını anlatan Trump, "Twitter olmasaydı belki de şu anda burada olamazdım çünkü gerçekten dürüst olmayan bir medya ile karşı karşıyayım." diye konuştu.

Sosyal medya araçları sayesinde milyonlarca insana doğrudan ulaşma imkanı bulduğunu söyleyen Trump, ana akım Amerikan medyasının kendisine karşı ön yargılı yaklaştığını ve "yalan" haberler ürettiğini iddia etti.

Kamuoyunda "Obamacare" olarak bilinen ve kendinden önceki dönemde çıkarılan sağlık reformu yasasının değiştirilmesi gerektiğini savunan Trump, Kongrede buna destek vermeyen Demokratları eleştirdi.

Trump, "Dünyanın en iyi yasa tasarısını da hazırlasam ona destek vermezler çünkü Cumhuriyetçilerden nefret ediyorlar." ifadesini kullanarak, yeni sağlık yasasının tüm Amerikalıların çıkarı için gerekli olduğunu dile getirdi.

Anahtar Kelimeler:

trump obamacare

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
12.04-12.05Akupunktur Sertifikalı Tıp DoktoruPersonel Arayanlar
11.04-11.05GÖZ MİKROSKOBU SATIŞITıbbi Cihaz
07.04-07.05MİKROBİYOLOJİ UZMANIPersonel Arayanlar
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
21/09-24/093.Uluslararası 4.Ulusal Ebelik KongresiDİĞERANKA
19/10-22/104.Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik KongresiGENELANTA
22/10-25/106. Puader KongresiÇOCUK...ANTA
02/11-04/11TMFTP Ultrasonografi KursuRADYOLOJİİSTA