335 hekimin 330 poliklinikte hastalara hizmet vereceği Şehir Hastanesi tamamlanıyor
Sağlık Bakanlığınca kamu-özel sektör iş birliğiyle başlatılan "Şehir Hastaneleri Projesi" kapsamında yapımı devam eden Konya Şehir Hastanesi, büyük ölçüde tamamlandı
335 hekimin 330 poliklinikte hastalara hizmet vereceği Şehir Hastanesi tamamlanıyor
30 Ekim 2019 - AA

Kaba inşaatı tamamlanan ve 2020'de hizmet vermesi beklenen şehir hastanesi, İç Anadolu'yu sağlık üssü haline getirecek. 412 bin metrekare kapalı alanda bin 250 yatak kapasitesine sahip hastane, 330 poliklinik ve 335 hekimiyle Konya ve çevresine hizmet verecek.

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.


Konya Şehir Hastanesi yıllık 2 milyon hastaya hizmet verecek 


2020 Nisan'da açılacak

Hastanenin bölgeye ciddi anlamda hizmet vereceğini dile getiren Koç, şöyle konuştu:

"Bin 250 yataklı olarak planlanan Konya Şehir Hastanemizin yüzde 81'i tamamlandı. İnşallah 2020 yılının nisan ayında ya da en geç ortalarına doğru hastanemizi vatandaşlarımızın hizmetine açacağız. Konya'yı sağlık üssü haline getirecek hastane, çevre illerinden de çok sayıda hastayı burada ağırlayacak. Yurt dışından da hasta kabul edecek seviyede altyapı oluşturduk. Yine hastanemizde 244 yoğun bakım ünitesi olacak. 335 hekimimiz 330 poliklinikte hastalara hizmet verecek."


Sağlık Bakanı: 'Şehir hastanelerindeki amacımız başka hastaneye sevki önlemek' 


 Yatakların büyük bölümü tek kişilik

Koç, hastanede kapsamlı onkoloji merkezi ile geniş kemoterapi alanlarının da yer alacağını belirterek, "Konya'dan, bölge halkına ve yurt dışından gelecek, yıllık 2 milyon civarında hastaya hizmet vermeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda mevcut yatakların büyük bir kısmı tek kişilik, geri kalanı da çift kişilik olarak planlandı. Öte yandan 48 ameliyathanemizden biri de ileri düzey diye tabir edilen hibrit ameliyathane olacak. İnşallah hastanemiz uluslararası sevide hizmet verecek bir altyapıya sahip olacak." diye konuştu.


Şehir hastaneleri yapımında yeni esaslar: Sözleşmelerde değişiklik yapılabilecek 


"Yurt dışından hasta getirmeyi planlıyoruz"

Şehir Hastanesi inşaatının başlangıcından itibaren uyumlu bir ekiple çalıştıklarını anlatan Koç, şunları kaydetti:

"İnşaatı devam eden hastanemizi aşama aşama takip ediyor ve sorunsuz bir şekilde milletimizin hizmetine açma hedefi ile hareket ediyoruz. Özel ve devlet hastanelerimiz ile yurt dışından hasta getirilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 16 kamu, özel ve üniversite hastanemiz, yurt dışından hasta kabulü alacak şekilde sertifikalarını tamamlamıştır. Şehir Hastanemiz de 17'nci hastane olarak buna katkı sağlayacaktır."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
1
1) murat 124 (kdbascvs)
31.10.2019 15:17:35
o sehir hastaneleri, yurtdisi hasta, saglik turizmi vs dedikleri hadise cifte emekli halk arasinda yaygin adiyla alamancilarin saglik hizmetlerini oldugu gibi yurtdisi sigortaya yikmaya kadar gidecek..antalyadaki ozel hastanelerin rolune bakanlik eliyle malum istirakler soyunacak..
People
2
2) Hasan (Dr)
31.10.2019 00:08:16
Kardes bu yukarıdakilere guzellemenin sonu nereye varacak. Bu hastane iş yapsın diye konyada kapatılacak hastanelerin yatak kapasitesi şehir hastanesinden fazla. Eski binalarin yenilenmiş oldugunu söyleyin yeter. Hangi şehir hastanesi yurtdışından kac hasta almış bu alacak, şov yapmaya gerek yok.
People
4
3) aydin sinal (hekim)
30.10.2019 17:01:46
geriye artan 5 hekimin ne kabahati var? baslari kelmi? onlarda poliklinik isterler,ne olacak hemen 5 poliklinik bulunsun.
People
16
4) m. murat (dr)
30.10.2019 13:57:46
Şehirleri hastanesizleştirme projeleridir bu şehir hastaneleri. Şehirlerden kilometrelerce uzaklıktaki bu ucube yapılar, sanırsınız ki nükleer santraller! Dolmuş e taksicilere yaradı en çok bu projeler.
People
22
5) murat celikten (uzman)
30.10.2019 11:50:33
Bir acemi idareci açıklaması daha...
335 hekim 330 poliklinikte hizmet verecekmiş gibi yapılan açıklama yanlış
Hepimiz biliyoruz ki 335 hekim olabilir ama burada yapılabilecek maksimum poliklinik 200 ü bulmaz
ameliyatta olacak olan var, nöbet izni var nöbetçisi var, acilde bekleyeni var servisde duranı var varoğlu var.
335 hekim 200 poliklinikte her gün bizzat kendileri aktif hizmet versin helal olsun diyeceğim. (Asistanları poliklinikte tek bırakıp kendi adına puan yaptırtırken kendi ameliyatta olan hocalar hariç)
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)