'Kanser cerrahisinde fark ücreti alınmayacak'
Son dakika! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "İnşallah önümüzdeki dönemde kanser cerrahisini de fark ücreti alınmayan hizmetler arasına alacağız. Bunun hazırlıklarını da yaptık" açıklamasında bulundu
'Kanser cerrahisinde fark ücreti alınmayacak'
11 Haziran 2018 - Habertürk

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'ndan kanser hastalarına müjde geldi. Bakan Jülide Sarıeroğlu, "İnşallah önümüzdeki dönemde kanser cerrahisini de fark ücreti alınmayan hizmetler arasına alacağız. Bunun hazırlıklarını da yaptık" açıklamasında bulundu.

SGK KANSER İLACI ÖDEME LİSTESİNE 4 İLAÇ DAHA EKLEMİŞTİ 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, mart ayında da Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)'nun kanser ilacı ödeme listesine 4 ilaç daha eklediğini açıklamıştı. 

Ödeme listesine eklenen kanser ilaçlarıyla ilgili konuşan Bakan Jülide Sarıeroğlu, Sağlık Uygulama Tebliği'nde yeni düzenlemelerin olabileceğini belirterek, şunları söylemişti: "Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için en önemli şey. İstatistiklere baktığımız zaman en önemli başlıklardan birisi, TÜİK rakamlarında da sağlık çıkıyor. Bu yüzden çok hassasiyetle ve titizlikle çalışıyoruz, kesinlikle maliyet unsuru olarak görmüyoruz. Yine açıklayacağımız Resmi Gazete'ye gönderdik, 4 tane daha kanser ilacımızı geri ödeme listesine aldık, onun dışında çok sayıda ilacımız geri ödeme listesine girmiş durumda."
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
1
1) Op (Dr)
12.06.2018 22:45:41
Devlette hasta başına 50 tl ye kanser dahil her ameliyati yapıyoruz . Sorun çıkarsa 500 bin TL lik dava açılıyor . Tusta da yazan çıkmıyor yazsada üstüne alan olmuyor . Son biz kaldık hadi hayırlısı
People
0
2) ömer faruk al (doktor)
11.06.2018 16:29:11
Ona gücünüz yetmez, ne efsane hocalar ve büyük özel hastaneler ondan ekmek yiyor, hiç biri de bu ballı kazançtan vazgeçmez. Siz esas SGK'a müdahale edip gerçekçi ücretler belirleyin.
People
1
3) Ahmet Yılmaz (hekim)
11.06.2018 15:22:36
Kanser hastalarına sağlanan olanak tüm hastalara sağlanmalıdır, ücretsiz sağlık hizmeti almak her vatandaşın hakkı olsa gerek, diğer taraftan hekimlere ücretli tedavi hakkı tanınmaktadır, buradaki çelişki onkoloji alanında çalışan hekimlerin hak kaybı karşılanmadan ücretsiz tedavi imkanı getirilmiş olmasıdır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)