Araştırmacı hemşireler bir araya gelecek
Hemşirelikte araştırma etiği, deneysel araştırma yöntemlerinin yanı sıra ölçek geliştirme konularının da ele alınacağı ‘’ Ulusal Hemşirelikte Araştırma Kongresi’’ nin ilki Ankara’da düzenlenecek.
Araştırmacı hemşireler bir araya gelecek
12 Nisan 2017 - MEDİMAGAZİN

Hemşirelikte Araştırma Geliştirme Derneği tarafından Ankara Üniversitesi ve Altındağ Belediyesi işbirliği ile düzenlenen ‘’1.Ulusal Hemşirelikte Araştırma Kongresi’’ 20-22 Nisan tarihlerinde,  Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür ve Kongre Merkezi’nden düzenlenecek.

Dünyaca ünlü felsefeci Prof. Dr. İoanna Kuçuradi’nin “Araştırmada Etik Sorunlar” başlıklı sunumuyla yer alacağı kongrenin açılış konuşmasını,  Kongre Başkanı Prof. Dr. Ayten Demir, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Afsun Ezel Esatoğlu ve Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki yapacak.

Türkiye’nin farklı şehirlerinden öğretim üyelerinin konuşmacı olarak yer alacağı kongrede, deneysel araştırma yöntemleri, geçerlilik-güvenirlik araştırmaları, ölçek geliştirme çalışmalarının yanı sıra; mülteci, kadın ve çocuk gibi gruplara yönelik araştırmalar, teknoloji, toplum temelli araştırmalar, klinik araştırmalar ve araştırma etiği gibi konular da ele alınacak.

En iyi 3 sözel ve poster bildirinin ödül alacağı kongrede yer alan konuşmacı sunumları,  sözel sunum veya poster olarak kabul edilen tüm bildirilerin özetleri  “I. Ulusal Hemşirelikte Araştırma Kongresi 2017 Bildiri Kitabı”nda yayınlanacak.

Anahtar Kelimeler:

hemsire kongre

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
12.04-12.05Akupunktur Sertifikalı Tıp DoktoruPersonel Arayanlar
11.04-11.05GÖZ MİKROSKOBU SATIŞITıbbi Cihaz
07.04-07.05MİKROBİYOLOJİ UZMANIPersonel Arayanlar
31.03-30.04Acil is istiyorum!İş Arayanlar
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
28/04-29/04Perinatal Medicine 2017KADIN...İZMİ
21/09-24/093.Uluslararası 4.Ulusal Ebelik KongresiDİĞERANKA
19/10-22/104.Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik KongresiGENELANTA
22/10-25/106. Puader KongresiÇOCUK...ANTA
02/11-04/11TMFTP Ultrasonografi KursuRADYOLOJİİSTA