'E-Aile Hekimliği' uygulaması geliyor
Sağlık Bakanlığı, sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında yeni bir uygulamayı daha hayata geçiriyor.
'E-Aile Hekimliği' uygulaması geliyor
10 Haziran 2011 - YENİŞAFAK

 Bakanlık, internet üzerinden tıbbi danışmanlık yapabilmek için E-Aile Hekimliği uygulamasını başlatıyor. Sağlık Bakanlığı'nın yürüttüğü çalışma ile aile hekimliği sanal ortama taşınıyor. Bu uygulama ile internet kullanıcısı vatandaşlar internet üzerinden aile hekimi ile görüşüp sağlık sorunları hakkında yeterli bilgi alabilecek.

 

Bakanlığın kuracağı hasta kayıt sistemi ile artık hastanelerde kağıtsız hasta takip dönemi de başlamış olacak. Diğer yandan güvenlik ve mahremiyete riayet edilir şekilde kişisel sağlık kayıtlarının tutulduğu e-sağlık kartı sistemine geçilmesini sağlayacak olan Bakanlık, hastaneler arası bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanımı ile uzaktan tanı, tedavi, takip ve değerlendirme imkanları sunan "Tele-Tıp" ile tüm Türkiye'de radyolojik görüntü paylaşımı sistemini hayata geçirecek. Bu çalışmalarla Sağlık Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, üniversiteler ve özel sağlık kuruluşlarının elektronik ortamda koordinasyonunun geliştirilmesi de devam edilecek.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
ETİKETLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori