Gaziantep, modern Sağlık Meslek Lisesi binasına kavuşuyor
Gaziantep Özel İdare Genel Sekreteri Cafer Yılmaz, 24 derslikli Şahinbey Sağlık Meslek Lisesi inşaatının yapımına başlandığını söyledi.
07 Haziran 2011 13:59 -


Okul projesi için özel bir çalışma yapıldığını söyleyen Yılmaz,  bina içerisinde standart eğitim kurumlarında bulunmayan özel laboratuvarlar bulunacağını ifade etti. Özellikle içerisinde ameliyat masası bulunan bir anestezi laboratuarı, içerisinde 4 adet hasta yatağı bulunan hemşirelik laboratuarı, diş yapımı eğitimi için diş laboratuvarı, öğrencilerin tıbbi araçları öğrenmeleri için tıbbi araçlar laboratuarının yer alacağını kaydeden Yılmaz, okulun kulisi, sahnesi ve sosyal aktivitelerinde yapılabileceği bir toplantı salonu ile özel bir hastane-eğitim kurumu görünümünde olduğunu ifade etti. Yılmaz, laboratuarlar için özel medikal gaz tesisatlarının da döşendiğini dile getirdi. Öte yandan, günümüz teknolojisi de göz önünde bulundurularak normal kütüphanenin yanında e-kütüphanede oluşturulacak. Ayrıca binada yağışlı havalarda beden eğitimi derslerinin yapılabilmesi için beden eğitimi salonu, müzik, resim ve bilgisayar derslikleri bulunacak. Proje ileriki zamanda yapılacak eklentilerle bir sağlık kampusuna dönüştürülecek. Yeni binanın 2012 yılında hizmete alınması planlanıyor.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)