Hemşirelere bilimsel araştırma kursu
Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Denizli Sağlık Yüksek Okulu öğretim üyeleri, hemşireleri araştırmaya teşvik etmek amacıyla 'Hemşirelikte Araştırma Kursu' düzenledi.
06 Aralık 2010 16:32 -

DENİZLİ-PAÜ Hastaneleri'nde görev yapan hemşirelere iki haftada toplam 22 saatlik eğitim programı uygulandı. Kurs boyunca araştırma etiği, evren ve örneklem seçimi ile araştırma raporu hazırlama gibi konularda bilgiler verildi. Eğitim fikrinin ilk kez Hemşirelik Haftası kapsamında düzenlenen toplantılarda ortaya çıktığını belirten kurs koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Asiye Kartal, eğitim sürecinde araştırma yapılırken dikkat edilmesi gerekenler, servislerde yaşanan sorunlarda hemşirelere düşen görevler gibi konuların ele alındığını söyledi.

İlk kez düzenlenen bu eğitimler ile mesleğin akademik ve pratik uygulama alanlarının birlikteliğini sağlamayı amaçladıklarını ifade eden Denizli Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Nevin Kuzu Kurban ise hemşirelerden gelecek talepler doğrultusunda eğitim çalışmalarının devamının geleceğini belirtti.

Kurs sonunda eğitime katılan hemşirelere katılım sertifikaları verildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)