Okan Üniversitesi’nden sağlık yönetimi alanında kariyer imkanı
Hali hazırda sağlık alanında çalışan ya da sağlık alanında kariyer yapmayı hedefleyenler için Okan Üniversitesi Sağlık Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans programını Bursa’da uygulamaya koydu
25 Kasım 2010 13:43 -

Okan Üniversitesi, Sağlık yönetimi alanında yetkinliklerini artırmak ve sağlık sektöründe çalışmak isteyenlere yönelik Sağlık Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans programını Bursa’da hayata geçirdi. Herhangi bir lisans programından mezun olan herkesin katılabileceği programının Aralık 2010’da başlayacak dersleri için ise kayıtlar alınmaya başlandı.

 

Program herkese açık

Okan Üniversitesinin Bursa’daki sürekli eğitim merkezinde verilecek olan dersleri ile ilgili yapılan açıklamada; sağlık yönetimi alanında yetkinliklerini artırmak isteyen, hali hazırda yöneticilik görevini yürüten, kariyer hedeflerinde yöneticilik olan ve sağlık sektöründe çalışmak isteyen herkesin katılımına açık olan eğitim programının toplam 30 kredilik 10 dersten oluşacağı bildirildi.

 

Taksitlendirme imkanı sunulacak

Program dilinin Türkçe olacağına dikkat çekilen açıklamada, “Eğitimler on beş günde bir hafta sonları Okan Üniversitesi’nin Bursa’daki sürekli eğitim merkezinde verilecek. Kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adaylarına, taksitlendirerek ödeme avantajı da sunuluyor. Mezun olmaya hak kazanan öğrencilere, Okan Üniversitesi Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans Diploması verilecektir. Özel Öğrenci statüsünde başvuran adaylardan kesin kayıt esnasında ALES belgesi istenmeyecektir, fakat bu statüdeki öğrencilerin eğitim bitiş tarihinden önce ALES’e girerek Eşit Ağırlık, Sözel veya Sayısal alanlarından herhangi birinden 55 taban puan almaları gerekmektedir” bilgisine de yer verildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) OKAN ÜNV.YETKİLİSİ (EĞİTİMCİ)
01.12.2010 14:59:20
Okan Üniversitesi Bursada açılan Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans Programına başvurabilmeniz için iletişim numaralarımız ;Telefon : +90 224 238 01 01 Cep Telefon : +90 505 958 13 40
People
0
2) Emrah Aydemir (sağlıkçı)
28.11.2010 17:48:22
Muhteşem bir uygulama... Okan üniversitesini bu açılımlarından dolayı tebrik ediyorum... Programa nasıl başvurabiliriz konusu haberde belirtilmemiş...
People
0
3) Cansu Güven (İşletmeci)
25.11.2010 19:28:02
Güzel bir uygulama zira sağlık yönetimi hususunda eğitim veren kurum sayısı yok denecek kadar azdır. Bu nedenle, Okan Üniversitesi'nin bu başarılı uygulamasının bu konudaki boşluğu dolduracağı kanısındayım.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)