Diş hekimlerine uluslararası lazer kursu
Hacettepe Üniversitesi, diş hekimliğinde lazer kullanımına ilişkin konularda teorik ve uygulama derslerinin verildiği bir kurs düzenledi.
Diş hekimlerine uluslararası lazer kursu
09 Haziran 2011 -

ANKARA-Hacettepe Üniversitesinden yapılan açıklamada, lazerlerin geleneksel diş hekimliği uygulamalarını desteklemek ve hastalara çok daha konforlu ve teknolojik bir tedavi alternatifi sunmak noktasında, bugün artık modern diş hekimliğinin vazgeçilmez parçalarından biri haline geldiği belirtildi. Bu gelişmenin yanı sıra lazer teknolojisinin hala gelişmeye devam ettiği ve bilinen avantajlarının yanında henüz keşfedilmemiş bir çok uygulama alanı ve şekline sahip olduğu vurgulanan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:


     ''Prof. Dr. Sevil Gürgen yönetiminde Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliğinde Lazer Araştırmaları ve Uygulama Merkezi ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celal Tümer'in Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde düzenlediği kursta, bu konuda Avrupa'da söz sahibi Barselona Üniversitesinden Prof. Dr. Josep Arnabat ve Prof. Dr. Antoni Espana ile birlikte, ülkemizin yanı sıra Macaristan, Bulgaristan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan'dan gelen diş hekimlerine 2 gün boyunca diş hekimliğinde kullanılan lazerler, temel lazer fiziği, diş hekimliğinin farklı alanlarında lazerlerin uygulanması gibi konularda teorik bilgiler verilerek, uygulama yapma imkanı tanınmıştır. Diş hekimliğinde lazer uygulamalarının doğru ve etkili bir şekilde gerçekleştirilmesini hedefleyen kurs başarıyla tamamlanarak katılımcılara sertifikaları verilmiştir.''

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA