Giresun'da çalışacak hemşire bulunamadı
Türkiye’de hemşire açığı her geçen gün büyüyor. Giresun İl Sağlık Müdürlüğü’nce boş kadrolarda görevlendirilecek personel alımı için yapılan çalışmalar sonuçsuz kaldı.
25 Nisan 2011 13:43 -

Giresun’da belirlenen 17 sağlık kuruluşundan sadece Keşap Toplum Sağlığı Merkezi Karadere Sağlık Evi'ne başvuruda bulunuldu. Yılbaşından bu yana sözleşmeli olarak alınacak olan ebe ve hemşire kadroları için iki kez duyuru yapılmasına rağmen bu kadrolar için sadece bir başvuru geldi. 2005 tarihli 5371 sayılı Kanun'un 5. maddesine göre atamaları yapılacak olan sağlık personelinin ortalama bin 100 TL ücret alacakları ifade ediliyor.


Giresun’un 9 ilçesindeki 17 sağlık kuruluşunda istihdam edilecek personelin sağlık meslek yüksek okulu veya sağlık meslek lisesi mezunu olması gerekiyor. Atamalarda, sağlık biriminin bulunduğu yerde ikamet edenlere öncelik tanınıyor.


            Giresun'da hemşire alınacak sağlık kuruluşları şöyle: Alucra ilçesinde Doludere ve Fevzi Çakmak Sağlık Evi, Çamoluk ilçesinde Usluca Sağlık Evi, Çanakçı ilçesinde Akköy ve Deregözü Sağlık Evi, Dereli ilçesinde Yuva, Kızıltaş, Şehit Er Ali Osman Kaya ve Pınarlar Sağlık Evi, Espiye ilçesinde Ericek ve Yeniköy Sağık Evi, Güce ilçesinde İlit ve Yukarıboyun Sağlık Evi, Keşap ilçesinde Karadere Sağlık Evi, Şebinkarahisar ilçesinde Avutmuş ve Saraycık Sağlık Evi, Tirebolu ilçesinde Kovanpınar Sağlık Evi.


Giresun İl Sağlık Müdürü Dr. Cengiz Candemir, boş bulunan ebe ve hemşire kadroları için il merkezine bağlı köy ve beldelerde İl Sağlık Müdürlüğü'ne, ilçelerde ise kaymakamlıklara başvuru yapılabileceğini söyledi. Başvuruların en kısa zamanda sonuçlandırılacağını belirten Candemir, personel yetersizliğinden dolayı yaşanan mağduriyeti hemen son vermek istediklerini kaydetti.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) saglık grup başkanı (dr)
27.04.2011 22:02:50
kovanpınar sağlık evi'ne hemşire atanmıştır ve görevinin başına çoktan geçmiştir. ayrıca candemir değil cindemir.
People
0
2) HEMŞİRENİN AHI; (Hemşire)
25.04.2011 15:03:51
ÜLKEMİZİN HEMŞİRE AÇIĞI ÇIĞ GİBİ BÜYÜRKEN MEVCUT SAĞLIK BAKANLIĞI HEMŞİRELERİ MESLEKTEN SOĞUTMAK, KAÇIRTMAK İÇİN ADETA VAR GÜCÜYLE ÇALIŞIYOR.
8 YILDA HEMŞİRELERİN ÇALIŞMA KOŞULLARINI, ÜCRETLERİNİ DÜZENLEYEN TEK BİR ADIM ATILMADI,HEMŞİRE HAYRINA HİÇ BİR SOMUT GELİŞME OLMADI.
HEMŞİRELİK MEVZUATI HARİÇ... UYGULANMAYAN GÜZEL, ŞIK METİNLER... DOSTLAR AVRUPA YOLUNDA GÖRSÜN KABİLİ ŞEYLER...

SAĞLIK HİZMETLERİNİN KİLİT UNSURU NİTELİKLİ HASTA BAKIMI, MERKEZ MESLEĞİ HEMŞİRELİKTİR. AÇIĞI KAPATIYORUZ GAYRETİYLE HER DÜZEYDE SML EĞİTİMİNDEN HEMŞİRE DEVŞİRMEYE ÇALIŞILMASI, HEMŞİRELİK EĞİTİMİNDEN ÖDÜN VERİLMESİ SAĞLIK HİZMETLERİNE KÖTÜLÜK YAPMAKTIR. UYARIYORUZ... SAYGILARIMLA,
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)