Laborant ve veterinerlik sağlık önlisans programları tüm sağlık çalışanları için üst öğrenim sayılacak
Sağlık Sen, laborant ve veterinerlik sağlık önlisans programlarnın tüm sağlık çalışanları için üst öğrenim sayılacağını belirtti. .
20 Şubat 2011 13:17 -

Sağlık Sen'den yapılan yazılı açıklamada, sendikanın açtığı davada Danıştay'ın, laborant ve veterinerlik sağlık önlisans programını tüm sağlık çalışanları için üst öğrenim olmaktan çıkartan YÖK Genel Kurulu kararının yürürlüğünü durdurduğu belirtildi. YÖK'ün yeni bir karar vererek, laborant ve veterinerlik sağlık önlisans programının mezuniyet veya kayıt tarihine bakılmaksızın tüm sağlık çalışanları için üst öğrenim sayılacağını duyurduğu kaydedildi. Açıklamada, "YÖK'ün eski kararına göre, söz konusu program 1 Aralık 2009 tarihinden itibaren sadece laborant ve laboratuar teknikerliği kadrosunda çalışanlar için üst öğrenim sayılırken, diğer sağlıkla ilgili kadrolar için üst öğrenim sayılmıyordu. YÖK'ün yeni kararıyla, Laborant ve Veterinerlik Sağlık Önlisans Programını bitirdikleri takdirde sağlık çalışanlarının aylık gelirleri yaklaşık 150 TL artacak." denildi

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)