Sağlık'ta şiddet tiyatroda
Sağlık-Sen'in bu yıl üçüncüsünü düzenlediği anı yarışmasında birinci seçilen anı, düzenlenen gala gecesiyle tiyatroya taşındı.
22 Mayıs 2011 19:37 -

 

Sendikadan yapılan yazılı açıklamaya göre, şiddetin trajikomik öyküsünün anlatıldığı ''2011 Merkez'' adlı tiyatro oyununun gala gecesi dün Ankara'da gerçekleştirildi.
         
Antares Sanat Merkezi oyuncuları tarafından hazırlanan oyunda, ''doktor zannettikleri ambulans şoförüne saldıran hasta yakınları ile hastane çalışanları arasında yaşanan olaylar'' ele alındı.
         
Galada gerçekleştirilen Sağlık-Sen Anı Yarışması ödül töreninde konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlık kurumlarında yaşanan şiddetin çok boyutlu bir sorun olduğunu belirterek, sorunun, sağlık çalışları, vatandaş ve idarenin işbirliğiyle çözülebileceğini kaydetti.
         
Tiyatro oyununu Türkiye'nin çeşitli illerinde sahnelemeyi planladıklarını belirten Memiş, ''Biz bu oyunla, şiddetin, sağlık gibi kutsal bir çatı altında hayatımızı tehdit ediyor olmasında payı olan herkesi sorumluluk almaya çağırıyoruz'' ifadesini kullandı.
         
Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Turan Buzgan da hazırlanan oyunun,farkındalık oluşturmak adına yararlı olacağını ifade etti.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)