Ameliyat fotoğrafı bir anda fenomen oldu
Ameliyat etmek üzere olduğu çocuk hasta korkunca sedyeye yanına uzandı, elini tuttu ve asistan hekimlerden bir tanesi ikilinin fotoğrafını çekti. Ardından beklenmedik bir şey oldu. Fotoğraf Facebook ve Twitter'da büyük bir hızla yayıldı, 5 binden fazla insan paylaştı, 2.5 milyon kişiye ulaştı. Fotoğrafa bakanlar ise hem duygulandı hem de yorumlarıyla duygulandırdı.
Ameliyat fotoğrafı bir anda fenomen oldu
25 Mayıs 2015 - HÜRRİYET Buse ÖZEL

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Erbuğ Keskin, küçük hastası Ender ile birlikte ameliyathaneye geçti. O sırada minik hasta tedirgin oldu. Prof. Dr. Keskin, "Hadi yanına yatayım beraber uyuyalım." dedi. Asistan hekimlerden bir tanesi de bu anı ölümsüzleştirdi ve fotoğraf çekti. Sonra bir anda fotoğraf fenomen haline geldi.

"BÜTÜN ÇOCUKLARIN ELİNİ TUTAR SARILIRIZ, ONLAR BİZE EMANETTİR ORADA"

Prof. Dr. Keskin, "Her gün yüzlerce doktorun yapmakta olduğu bir şeyi yapmıştım. Ender, ameliyathaneden korkunca yanına uzandım uyuyana kadar. Bütün çocukların elini tutar, sarılırız zaten, onlar bize emanettir orada. Bunu bütün hekimler yapar. Ama fotografın altına yapılan yorumlar beni çok mutlu etti. Eleştirilmeye, yıpratılmaya o kadar alışmışız ki güzel sözcükler gerçekten kuvvet verdi." diyerek gösterilen ilgiye şaşkınlığını dile getirdi.

"MESLEĞİMİZİN KÖTÜLENMESİNE ALIŞMIŞIZ ÖYLE HOŞUMA GİTTİ Kİ"

Prof. Dr. Keskin bu ilgiden dolayı çok mutluydu ancak kendisini en çok mutlu edenin sağlıkçı olmayan insanların yorumları olduğunu belirterek, "Benim için en güzeli sağlıkçı olmayan yüzlerce insan sağlıkçılar için çok güzel şeyler yazdılar yorumlar yaptılar kendi güzel hastane anılarını anlattılar. Hep mesleğimizin kötülenmesine alışmışız. Öyle hoşuma gittiki..." dedi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) Bedrettin alyamaç (iç.hast.uzmanı)
26.05.2015 10:42:47
hastanın doktorunun yanında böylesine tebessüm etmesi sevginin en güçlü bir premedikasyondan daha iyi olduğunu gösterir diye düşündüm .........
People
0
2) halim harap (uz dr)
25.05.2015 20:16:33
Aydın Sinal Efendi, bir kerede muhalif olmazsan ölür müsün? Bu ülke seni yurt dışına '' git de ülken insanlarını aşağıla'' diye mi gönderdi? Sen ne memnuniyetsiz bir insansın? Hep arıza olmak zorunda mısın be adam?
People
0
3) Atilla Çoruh (Tıp Doktoru)
25.05.2015 16:38:37
Çok tatlısınız.
People
1
4) Volkan SUBAŞI (FTR uzm)
25.05.2015 14:47:08
Çukurova Üniversitesinde dekan olduğu dönemlerde tıp fakültesi öğrencilerininin gönlüne taht kurmuş, adanalıların gönlünde ayrı bir yeri olan hocamızdır
People
0
5) halim harap (uz dr)
25.05.2015 14:06:56
Meydanlarda bizi yuhalatsalar da, halkı üstümüze salsalar da, 3 kuruş etmeyecek insanlara kırdırsalar da biz böyleyiz işte. Biz hekimiz. Dar beyinlerin algılayamayacağı kadar da insanız.
People
0
6) aydin sinal (hekim)
25.05.2015 13:45:56
benim bildigim cocuklar ameliyata girerken iyi bir premedikasyon ilaci alirlar,misal dormicum sirup,uyur vaziyette ameliyathaneye gelirlerki psikolojik bir kalici stres bozuklugu olmasindiye.fotograftaki cocuk masallah mahallede top oynayacak kadar ayik.Hastanin yanina yatmadan önce onun iyibir premedikosyon almasini saglamak anestesistlerin görevi,not:almanyada cocuklar en sevdikleri oyuncaklari misal teddybear lerinide ameliyat odasina kadar kolunda getirirler,bu resimle bir ilgisi yok ama teddybear de basinda baslik agzinda maske ile cocugun yaninda yatar narkozda bile yanindadir.
People
0
7) ahmet (malesef dr)
25.05.2015 13:35:41
Sayın hocam yüreğinize sağlık.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori