Aynı doktora hakaret ve darp eden 2 kişiye para ve hapis cezası
Kayseri'de doktoru isteğini yerine getirmediği gerekçesiyle hakaret edip, darbeden kişi 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Aynı doktora hakaret eden başka bir kişi de 7 bin lira para cezası aldı
Aynı doktora hakaret ve darp eden 2 kişiye para ve hapis cezası
16 Haziran 2015 14:14 -

KAYSERİ-Alınan bilgiye göre, Osman B. (52) geçen yıl temmuz ayında, aile hekimi Ramazan Avşar'a başvurarak, kimliği olmadığı halde tansiyon ilacı yazdırmak istedi. Avşar'ın bu isteğini geri çevirmesi üzerine Osman B, doktoru darbederek, hakarette bulundu.

Avşar'ın Sarıoğlan Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunması üzerine hakkında Sarıoğlan Asliye Ceza Mahkemesinde dava açılan Osman B'ye, yapılan yargılama sonucu kasten yaralama suçundan 4 ay 20 gün, hakaret suçundan 11 ay 20 gün hapis cezası verildi.

Tehdit suçundan ise beraat eden Osman B'nin halen başka bir suçtan Kayseri Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu bulunduğu öğrenildi.

- Hakarete 7 bin lira ceza

Bu arada Samih K, (48) hasta olan çocuğunu muayene için 28 Ekim 2014'te Ramazan Avşar'a getirdi.

Muayenenin ardından doktorun önerdiği tedaviyi kabul etmeyen Samih K, hastasına iğne yapılmasını ve serum takılmasını istedi.

Avşar'ın çocuğun evde dinlenmesini ve verdiği tedaviyi uygulamasını söylemesine sinirlenen Samih K, hakaret etti. Avşar'ın şikayeti üzerine hakkında dava açılan Samih K'ye Sarıoğlan Asliye Ceza Mahkemesi, 7 bin 80 lira para cezası verdi.

Avşar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mahkemece verilen cezaların yetersiz olduğunu savundu.

Ceza indirimleri ve ertelemelerin şiddet eğilimli kişileri cesaretlendirdiğini öne süren Avşar, "Geçtiğimiz günlerde Dr. Kamil Kurtul'un öldürülmesine mahkeme kararları çanak tutmuştur. Sağlıkta şiddeti önleyecek düzgün bir kanun çıkartılmaması halinde hekimler Kamil Kurtul, Ersin Arslan gibi öldürülmeye devam edecektir" dedi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) neco (sağ.mem)
18.06.2015 13:46:55
ayrıca doktorluk bir zeka işi ama hekimlik sanattır.
People
0
2) neco (sağ.mem.)
18.06.2015 13:43:23
şu H.K gibi doktorlar, hekim demiyorum doktorlar, sürekli olarak kendi eğitim ve zeka seviyelerini neden hep ön plana çıkarırlar. zeka seviyem yeterli olmadığı için bir türlü anlayamıyorum. acaba h.k gibi doktorlar tıp ta yeni bir çığır açacak bir buluş yaptı da yer yerinden mi oynadı? bunlar avrupa da veya amerika da hadi olmadı ülkemizde çığır açacak bir buluş bir teknik mi geliştirdiler de biz mi bilmiyoruz. zeka seviyesini puan sıralaması olarak gören kişinin zaten ben zeka seviyesinden kuşku duyarım. ey çok zeki H.k gibi doktorlar o kadar zeki iseniz neden bu ülke sağlık alanında hala referans alınamıyor. neden hasta sayısı her geçen gün (nufus artış hızından fazla) artıyor. peki neden bu ülke sağlığa milyarlarca lira harcıyor. sizin gibi zekiler hastalıklara çare bulduğu için mi, puan sıralamasını zeka tespit sıralaması sananlar unutmayın ki hiçbir dahi okul bitirmemiştir.
People
0
3) Murat (hekim)
18.06.2015 11:15:45
Aynı tarafta yer alması gereken sağlık memuru ile doktorun bile birbiriyle böyle laf dalaşına girdiği ülkemizde, sağlık çalışanlarının her gün şiddete uğramasının normalleşmesi bizi şaşırtmamalı.
People
0
4) Hasan Kayacı (sağlık memuru)
17.06.2015 15:57:37
Dr .. ben hadidmi bilirim bilemyenede bildiririm.Üç kurşluk kavgaları dinlemek zorunda değiliz.İşini yap.Yediiğin hakareklerden etkilenmeyirsund apara kavagsı yapıyorusn deyincemi zoruna gitti.İşine bak.
People
0
5) çilekeş (acil dr)
17.06.2015 13:30:14
ACİLLERDE DEVAMLI SALDIRI VAR.SALDIRILAR ARTARAK DEVAM EDİYOR.SAĞLIK BAKANLIĞI ACİLLERİN SORUNLARIYLA KESİNLİKLE İLGİLENMİYOR.ACİLLERDE SORUN SORUNU GETİRİYOR VE ŞİDDETE DÖNÜŞÜYOR.
People
0
6) H.K (doktor)
17.06.2015 11:26:57
Utanın sevgili meslektaşlarım,
performans, puan, döner kavgalarınızdan dolayı sizlere saygı göstermesi gerekli bir yardımcı sağlık personelini böyle konuşturuyorsunuz. Bu arada yardımcı sağlık personeli kardeşim bilsin ki bir gurubu eleştirebilmen için onların seviyesinde bilgi ve eğitime sahip olman lazım. Haddini bil, işini yap.
People
0
7) Hasan Kayacı (sağlık memuru)
17.06.2015 08:41:49
Bu doktorlardan bir şey olmaz.bu kadar hakarete ses çıkarmazlar öbür doktorun aldığı 3 kuruş fazla paradadır gözü.Her ay bunların döner sermayeden puan kesme kavgalarını dinlemekten bıktık.O niye fazla aldı biz niye eksik aldık,bu nasıl yaptı bu kadar puanı kavgası..
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)