Bakan Çelik ''Torpil'' iddialarını böyle yanıtladı
Bakan Çelik mezuniyet töreninde protesto edilen ve torpille üniversite değiştirdiği öne sürlen kızı için, ‘O idealist bir doktor adayı’ dedi.
Bakan Çelik ''Torpil'' iddialarını böyle yanıtladı
02 Temmuz 2013 -

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Acıbadem Üniversitesinde okurken, Hacettepe Üniversitesine ‘’Torpille’’ yatay geçiş yaptığı öne sürülen kızı Zeynep Çelik için, ‘’Kızım idealist bir doktor adayıdır’’ dedi.

Bir süredir Hacetepe’ye geçişi tartışılan Zeynep Çelik, Tıp Fakültesi mezuniyet töreninde de protesto edildi. Konuşma yapan bir öğrenci ‘’İlk 10 bine girememiş Bakan kızını bu salonda oturttular” diyerek rektörlüğü eleştirdi ve alkışlarla tepki gösterdi. Rektör Murat Tuncer ise Zeynep Çelik’i savununca yuhalandı.

İDEALİST DOKTOR ADAYI

Aynı konuda TBMM’ye bir soru önergesi veren CHP milletvekili Emine Ülker Tarhan’ın önergesini cevaplayan Bakan Çelik ise kızı için bir kayırma olmadığını savunarak, "Kızım genç ve idealist bir doktor adayıdır’’ dedi ve şu bilgileri verdi.

‘’Kızım, İngilizce eğitim veren Acıbadem Üniversitesi'nde okurken, Bursa Uludağ ve Hacettepe Üniversitesi'ne yatay geçiş için başvurmuştur. Gerekli şartları taşıdığı için her iki tıp fakültesi kızımı kabul etmiştir. Kızım İngilizce eğitim veren Hacettepe Üniversitesi'ni tercih etmiştir. Yatay geçiş için aranan not ortalaması 4 üzerinden 3.50’dir. Kızımın not ortalaması da 3.56’dır. Okuduğu ünİversitede 2. Olma başarısını gösteren bir öğrenciyi torpil yapmış gibi rencide etmek, en basit ifade ile ahlak dışıdır’’

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) ahmet cam (Doktor)
13.08.2013 03:19:36
3.56 ortalamayı sen yap sıkıyorsa
People
2
2) drmecburi hizmet (dr)
05.07.2013 14:43:55
torpil yok deyip insanlara ahlak dersi vermeye çalışmak kolay... torpil bu ülkenin her yerinde var bi mecburi hizmette mağdur edildik çalışırken gözümüzün önünde ne dolaplar dönüyor inanın insan mesleğinden soğuyor sizin yarınız kadar yayını olmayan şu ana kadar hiçbir uğraş vermemiş insanlar başasistan oluyor yardoç oluyor. artık bazı şeylerin düzelmesi lazım en azından başasistanlık ve yardoçluk için adil bir sınav olsun sonrasında da değerlendirmeler devam etsin yayın yapmayan eğitim vermeyen kendini geliştirmeyenler devam etmesin böylece hep hakedenler gelir ve yeni insanlarada yer açılır. yıllarca bir kadro kapıp sonra hiçbirşey yapmadan yan gelip yatmanın ne eğitime ne de tıbba faydası olmuyor şu ana kadar bunu gördük ve yaşadık
People
2
3) drmurat (dr)
05.07.2013 10:48:44
başasistanlık sınavında eskiden yapılan tartışmaların önüne geçmek için de kimsenin kaç aldığınının (yazılıda veya sözlüde) bilinmemesini sağladılar. ama ne yazıkki kulaktan kulağa duyuluyor. en büyük torpil kardiyoloji ve gözde döndü. başasistanlık sınavı kaliteli bilgili ve becerikli uzman seçmek için olmalı biraz adalat ve vicdan duygunuz olsun bu sınavları kaç kişi bekliyor ve kaç kişi bu sınav için gece gündüz çalışıyor haberiniz var mı
People
2
4) op dr (uz dr)
05.07.2013 10:31:42
bas asıstanlıktakı yapılan haksızlıklar devamında acıktan atamada bas asıtanlıktan fazla egitim arastırma kadrosunu ıstanbulda acıp torpıllı lerı dosyasız yayınsız uds sız yerlestırmek .sonucta egıtımı yetersız olan asıstan ve uzman dongusu olusturmak .hakedenler hoca olamaz bu memlekette. islamık elıtlerın hıc bır farkı yok eskı elıtlerden hak yeme konusunda .kalıtesız hoca, kalıtesız asıstan ve uzman yaratır. sağlık ın ..... çıktı. ölen kalanın vebalı yöneten karar veren torpıle göz yumandır .rahatsız olan varsa her ortamda herkesle tartısabilir kanıtlarım.
People
2
5) dr oper (uzm)
05.07.2013 10:12:15
ocak 2013 bas asıstanlık sınavındakı prof jurı uyesı dedikı;sınav göstermelıktı atamaları kamu hast kurum baskanı yaptı bıze not vermeyın gectı kaldı demeyın dedi. bız sınav hııssı verdık okadar.ve 10 -15 kadro için 100 kısıyı 7 ay kapıstırıp ders calıstırıp tıyatro oynayanlar naptı. egıtım arastırmalar için bas asıstanlık ve kurum içi atamada yayın dıl belgesı sartı oldugu halde . nısanda acıktan atama ıle hıc dosya belge istemeden daha fazla kadro acıp egıtm arastımaları hemde coğu istanbul. torpıllı dosyasız larla doldurdu. uygulayan ların hepsı ca olması dileklerımle
People
2
6) idealist olmayan doktor (dr)
05.07.2013 00:30:13
idealist doktor adayı torpille olunuyorsa benim ailemde herkes idealist yap bize de bi puan ortalaması çelik bakanım :))))
People
2
7) ahlak dışı (uzm dr)
05.07.2013 00:28:23
savunmaya bak sanki suçlu biziz gibi ahlak dışı diye yorum yapmış. sen ve kızın bize hakkınızı nasıl ödeyeceksiniz. eski sağlık bakanının getirdiği zorlukları yenmek içn kızınıza daha neler yapacaksınız TAKİPTE olacağız...
People
2
8) dr. alınteri (alınteriyle doktor)
04.07.2013 23:21:30
Düşünsenize onca özel derse rağmen sadece Acıbadem denen aspirin fakültesine girmiş:) Bakan kızı bu, özel dersten özel derse girmiştir, dersaneye gidecek hali yok.
People
2
9) op (uzman )
04.07.2013 21:51:32
daha neler var en buyuk ıllerden bırının sağlık md .prof dr. nın kızının da romanyada tıpa yılda 2 bın dolara baslayıp .2 sınıftan bu sene turkıyenın en yuksek puanlı tıp fak. larından bırısıne torpılle basladıgı .soylenıyor.kım acaba 3 buyuk ılden bırısı dıyorlar
People
2
10) CEMAL YILMAZ (op.dr.)
04.07.2013 19:10:36
Sayn Doktor Tarık; Konu iyi-kötü doktor meselesi değil.İsminde başında adalet olan bir partininin bakanının ADALETSİZ bir uygulamaya imza atması.Ben de AKP'ye oy vermiş bir seçmenim ama bu olaylar beni rahatsız ediyor , bunlar tasvip edilecek şeyler değil.Öyle yazmışssınız ki bunu ancak AKP kongre delegesi yazabilir.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer