Doktora hakaret etti, cezayı yedi
Manisa'da muayene sırasında doktora küfrettiği iddia edilen hasta, "kamu görevlisine hakaret" suçundan 7 bin lira para cezasına çarptırıldı.
Doktora hakaret etti, cezayı yedi
22 Temmuz 2015 -


Turgutlu Devlet Hastanesi Acil Servisinde görevli doktora, muayene sırasında küfrettiği için "kamu görevlisine hakaret' suçundan yargılanan sanığa, 7 bin 80 lira ceza verildi.

Turgutlu 4. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davada hakim, Volkan B'yi, "kamu görevlisine hakaret" suçundan önce 425 gün adli para cezasına çarptırdı. Sanığın, duruşmadaki iyi halini göz önüne alan hakim cezayı 354 güne indirip, 7 bin 80 lira ödemesine hükmetti.

Davalı Turgutlu Devlet Hastanesi Acil Servisinde görevli doktor Mehmet İritaş, yaptığı açıklamada, Volkan B'nin 6 Aralık 2013 tarihinde soğuk algınlığı şikayetiyle acil servise başvurduğunu, ancak muayene sırasında kendisine hakaret ettiğini söyledi.


"Bu karar inşallah örnek olur"

Olayın ardından Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunması üzerine açılan davada, kararın bu tür olayların önüne geçilmesi için önemli bir karar olduğunu dile getiren İritaş, "Bizler gördüğümüz eğitim ve ettiğimiz Hipokrat yemini üzerine görevimizi yerine getiriyoruz. Bizlere özellikle mesleğimiz dışında kimse ne yapacağımızı söylemesin. Kimsenin hakaretini hak etmiyoruz. Bu karar inşallah insanlarımıza örnek olur bu tür durumlar bir daha yaşanmaz" diye konuştu.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) ömer akpınar (pratisyen hekim)
23.07.2015 00:34:39
'' hükmün ertelenmesi'' arkadaşlar bu hakim kararı ceza değildir uyarıdır 5 sene içerisinde aynı yada benzer hatayı yaparsan o zaman ceza yiyeceksin demektir. Yani bu 5 yıl diliminde olmayan biri herhangi bir arkadaşımıza gidip herkesin önünde a...avrat....direk sülaleye girişebilir karşılığında inanın bir kaç duruşmadan sonra elini kolunu sallayarak çıkıyor benim dosyalarım bu kararlarla dolu bu ülkede ADALET YOK.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori