Dr.Kamil Furtun'un öldürülmesiyle ilgili dikkat çekici ayrıntılar iddianameye yansıdı
Samsun'da Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi'nde görevli doktor Kamil Furtun'u silahla öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan şüpheli hakkında iddianame hazırlandı
Dr.Kamil Furtun'un öldürülmesiyle ilgili dikkat çekici ayrıntılar iddianameye yansıdı
28 Temmuz 2015 -

 Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi'nde görevli göğüs cerrahisi uzmanı Opr. Dr. Kamil Furtun'un (56) ölümüne ilişkin şüpheli İsmail Koyun hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede, şüpheli hakkında müebbet hapis istendi.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 29 Mayıs 2015'te hastaneye gelen şüphelinin idare koridorunda bir süre bekledikten sonra doktor Furtun'a yaklaşarak iki metre mesafeden tabancayla ateş ettiği anlatıldı.

Şüphelinin, yere düşen Furtun'a 4 el daha ateş ederek olay yerinden kaçtığı belirtilen iddianamede, saldırıda ağır yaralanan Furtun'un yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadığı kaydedildi.

İddianamede, olaydan bir gün önceki güvenlik kamera görüntüleri incelendiğinde şüphelinin hastaneye gelerek Furtun'a muayene olduğuna yer verilerek, söz konusu kamera görüntülerinde bu sırada olağan dışı bir şeyin görülmediği belirtildi.

Tanık beyanlarına da yer verilen iddianamede, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde görevli Yıldız Pekşen, olay günü işi gereği hastanede bulunduğunu anlatarak, olayın yaşandığı koridorda şüphelinin elinde bir silah gördüğünü ifade etti.

Şüphelinin tabancayı kendilerine doğrulması üzerine maktul Kamil Furtun'un, kendisine "abla ben hallederim" diyerek şüpheliye doğru yöneldiğini aktaran Pekşen, zanlının da bu sırada Furtun'a ateş ettiğini bildirdi.

Elde edilen deliller neticesinde şüpheli İsmail Koyun'un TCK'nın "kasten öldürme" suçunu düzenleyen 81/1 maddesi uyarınca müebbet hapis cezasına çarptırılması talep edilen iddianamede, ayrıca zanlının ateşli silahlar kanununa muhalefet suçundan da 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası verilmesi isteniyor.

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianame kapsamında şüphelinin, 18 Eylül'de hakim karşısına çıkması bekleniyor.

Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi'nde görevli göğüs cerrahisi uzmanı Opr. Dr. Kamil Furtun, hastanede İsmail Koyun tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucu ağır yaralanmış, Furtun, aynı hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA