Hastalıkları tamamen yok eden tek tedavi sistemi: Homeopati
Alman doktor Samuel Hahnemann tarafından 200 yıl önce kurulan Homeopati, dünyada ucuz, yan etkisiz ve kesin tedavi sağlıyor.
06 Mayıs 2013 14:12 -

Uzman Dr. Günnur Başar, "Doğada kronik hastalık yoktur. Siz hiç obezite ya da diyabet sorunu olan kaplan, fil, ya da zürafa gördünüz mü? Bir asır önce gelişen ilaç sanayii de hastalık semptomlarını yok ettiği için tedavinin bundan ibaret olduğu yanılgısı yerleşti. Oysa kalıcı tedavi ancak bütüncül (holistik) metodla homeopati sayesinde mümkündür" dedi.

Uzman Dr. Günnur Başar başkanlığındaki Homeopati Derneği, Almanya, İngiltere, İsviçre, Yunanistan ve Bulgaristan'dan uzmanlarla birlikte bu metodun Türkiye'de tanıtılması ve yaygınlaştırılması için gayret ediyor. Homeopati ile geleneksel tıbbın farklılıklarını vurgulayan Dr. Günnur Başar, "Homeopati, hastaya fiziksel, duygusal ve ruhsal varlığıyla bir bütün olarak bakar, ve hastayı hırpalamadan, olabilecek en düşük dozdaki ilaçla kalıcı olarak tedavi eder. Kronik hastaliklar bünyenin hastalığıdir ve Tıp camiasında kronik hastaliklarin da akut hastaliklar gibi temel olarak laboratuvarda etkisi gosterilen ilaçlarla tedavi edileceği düşüncesi yanlıştır" şeklinde konuştu.

  Toplantıya katılan İstanbul Eczacı Odası Başkanı Ecz. Semih Güngör, kanun değişikliğiyle homeopatik ilaçların ithali ve üretiminin mümkün hale getirildiğini, gerekli uygulama tebliğlerini beklediklerini söyledi. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu daire başkanı Dr. Ecz. Aslı Can Ağca ise bu ilaçların ruhsatlandırması yönünde çalışmalar yapıldığını bildirdi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) Esen (İç Hastalıkları)
06.05.2013 20:04:29
Ya ama yuh, o zaman kimse doktor olmasın. Homeopatinin yararlı olduğuna dair doğru düzgün bir bilimsel çalışma göstersinler, inanalım.

Bu arada, sevgili Medimagazin, sizin sitenizde de sürekli "lipitabs" reklamı çıkıyor. http://www.lipitabszayiflama.com/ Sağlık Bakanlığı sizin peşinizden de "ne oluyoruz?" diye ceza vermek için koşmaya başlamasın?
People
3
2) Dr Alper Ata (Dr)
06.05.2013 15:58:48
"Doğada kronik hastalık yoktur. Siz hiç obezite ya da diyabet sorunu olan kaplan, fil, ya da zürafa gördünüz mü?" diye sormuş homeopati uzmanı. Yanıt: Evet gördüm... Hatta ülser, kanser, Alzheimer olanını da gördüm. Hastalanmasalardı ölmezlerdi zaten. Homeopati nedir, ne işe yarar hiçbir fikrim yok ama yola çıkış mantığı yanlış.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)