İki uzmanlık sahibi doktor yeniden TBMM'de
İki uzmanlık sahibi doktor yeniden TBMM'de
08 Haziran 2015 -

Geçen dönem de TBMM'de yer alan Prof. Dr. Vural Kavuncu, bu yıl da Kütahya 2. sıradan Ak Parti Milletvekili seçildi. İki uzmanlığı bulan Kavuncu, geçen dönem Sağlık Komisyonunda da görev almıştı.

 

"Prof. Dr. Vural Kavuncu, 8 Mart 1966’da Kütahya Tavşanlı’da doğdu.Tıp Doktoru, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kavuncu; İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Aynı fakültede Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanında uzmanlık eğitimini tamamladı. Fırat Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı kurucu öğretim üyeliği yaptı. 1995’te yardımcı doçent, 1998’de doçent oldu. 1999’da ikinci uzmanlığını tıp fizyolojisi alanında bitirdi. 2002’de Afyon Kocatepe Üniversitesine geçti. 2004’te profesör oldu. Atatürk Sağlık Hizmetleri MYO Müdürlüğü görevini yürüttü. Anabilim Dalı ve Bölüm Başkanlığı, Fakülte Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyelikleri ile Senato Üyeliği gibi görevlerde bulundu. Çok sayıda ulusal ve uluslarası bilimsel makale ve tebliği bulunmaktadır. Kaplıca sağlık turizmi alanında ulusal ve uluslararası projeler yürüttü. Değişik sosyal sorumluluk projelerinde yer alan Kavuncu aynı zamanda meslek dernekleri ve kurullarında görev yapmaktadır. 2011 yılında 24. dönem Kütahya milletvekili olarak Parlemento’ya katıldı. TBMM çalışmaları kapsamında Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu üyesi oldu.Kavuncu Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Türkiye Macaristan Parlementolar arası Dostluk Grubu Türkiye başkanlığını yürütmektedir. İyi düzeyde İngilizce bilen Kavuncu, 2 çocuk babasıdır."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) mehmet demir (hekim)
09.06.2015 23:33:39
Size selam söylediler hocam.
People
0
2) mehmet ince (hekim)
09.06.2015 10:24:36
hiç sesi çıkmamaış ki hiç adı sanı duyulammaış diğer vekileerr gibi elini kaldırıp indirmiş,2 zmanlık olunca daha iyi siyasetçi olunuyor galibba
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori