Samsun Eğitim Hastanesine yeni başhekim
'Samsun Araştırma Hastanesi' olan Mehmet Aydın Devlet Hastanesi'nin yeni başhakemi Doç. Dr. Osman Güler, görevine başladı.
24 Mart 2009 08:10 -

SAMSUN (İHA) - 'Samsun Araştırma Hastanesi' olan Mehmet Aydın Devlet Hastanesi'nin yeni başhakemi Doç. Dr. Osman Güler, görevine başladı.

Mehmet Aydın Devlet Hastanesi'nin yerinin TOKİ'ye devredilerek yıkılacağı spekülasyonları sürerken, araştırma hastanesi olan ve bu statüde hizmetini sürdürecek hastaneye yeni başhekim ataması yapıldı. Araştırma Hastanesi'nde görev alacak başhekimin profesör veya doçent olması zorunluluğu nedeniyle Opr. Dr. Ferhat Günaydın, görevini Doç. Dr. Osman Güler'e devretti. Evli ve 3 çocuk babası Doç. Dr. Osman Güler, Samsun'da yeni hizmete girecek Araştırma Hastanesi'nin başhekimi olarak görev almaktan onur duyduğunu kaydetti.

1982 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan, 2000 yılında doçent unvanını alan Osman Güler, 1993-2003 tarihleri arasında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak Tıp Fakültesi'nin kuruluşunda görev aldı. 2003 yılında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Genel Cerrahi Klinik şefi olarak göreve başlayan Osman Güler, başhekim yardımcılığı görevini de sürdürdü. 2005 yılı başında SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı hastanelerine devri aşamasında Antalya, Karaman, Konya, Isparta ve Burdur illerinin koordinatörlüğünü yürüttü. 2005-2006 yılları arasında Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevinde bulundu.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)