TTB'den Dr.Abdullah Biroğul açıklaması: Açıklamada ne PKK ne de terör var!
TTB'den Dr.Abdullah Biroğul açıklaması: Açıklamada ne PKK ne de terör var!
01 Eylül 2015 -

Diyarbakır'ın Kulp ile Lice ilçeleri arasında yol kesen silahlı PKK'lılar durdurmak istedikleri bir aracın kaçması üzerine ateş açtı. Saldırıda araçta bulunan Abdullah Biroğul yaşamını yitirdi. TTB konuyla ilgili yaptığı açıklamada ne teröre ne de PKK'ya değindi. Olayı sıradan bir silahlı saldırı gibi gören  TTB'nin açıklamasında şunlar yer aldı:

 

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde görevli meslektaşımız Dr. Abdullah Biroğul, kendi aracıyla seyir halinde iken uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir.

Ülkemizi kan golüne çeviren, okul sıralarını doldurması gereken yaştaki çocuklarımıza tabutları reva gören, söylemleri ile mevcut çatışma ve şiddet ortamını tırmandıran herkes Dr. Abdullah Biroğul'un katlinden sorumludur. Sağlık emekçilerini hedef alan, sağlık kurumlarını işlemez hale getiren, halkın sağlık hizmetlerine erişim hakkını engellemeye varan bu şiddet ortamı, ülkemizin tarihine yazılan kapkara bir leke olarak anılacaktır.

Toplumsal barışın bir an evvel yeniden tesis edilmesi gereğinin yanı sıra; halkımıza sağlık hizmet sunumunun “sağlıklı” bir şekilde sürdürülebilmesi, sağlık hizmetleri ve emekçilerinin can güvenliği ve iyilik halinin korunması için de mevcut çatışma ve şiddet ortamı ivedilikle sonlandırılmalıdır. Defalarca yinelediğimiz çağrının ısrarla arkasındayız: Türkiye Büyük Millet Meclisi görevini yapmalı ve bu çatışma ve şiddet ortamı bir canımızı daha aramızdan almadan sonlandırılmalıdır. Unutulmamalıdır ki barış bir lüks değil, yaşamsal bir ihtiyaçtır.

Gece gündüz halkımızın sağlığı için emek veren meslektaşımızın hayatına mal olan bu saldırıyı öfkeyle kınıyoruz. Sorumluların yakalanması ve adalete teslim edilmesi için elimizden gelen tüm çabayı ortaya koyacağımızı ve konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiririz.

Türk Tabipleri Birliği
Merkez Konseyi 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) serdem halim (doktor)
01.09.2015 12:39:53
Arkadaş biz tantana gürültü yapıyoruz odamıza sahip çıkmıyoruz sonra ağlıyoruz !!! Odanın derdi belli bir kısım eski tüfek solcu kürtçü ile tam gaz kürtçülüğe devam onların tüm dr.ların sesi olmak gibi bir niyeti ne zaman vardı ? Olan biz dr.ların itibarına oluyor ama suçlu odaya sahip çıkmayan bizlerde zaten onlar böyle açıklama yaptıkça kendi hizipleri daha sıkı kenetleniyor çoğunluk odadan uzaklaşıyor yani tam bir kısırdöngü yaşanı duruyor ama en kötüsü bu grup almış eline sazı tüm dr.lar adına konuşuyor
People
0
2) murat guler (tip doktoru)
01.09.2015 11:41:22
TTB birligini bu Pislik Kahpe Kalles orgutu agzi ile yaptigi aciklamayi kiniyorum. yetersiz buluyorum.Odemek zorunda kaldigim, aidatlarin bir kurusunu dahi helal etmiyorum. bogazinizda kilr insallah.
People
0
3) Misafir (ebe)
01.09.2015 11:38:51
Bir tek PKK sorumlu değil herhalde ölenlerden...
People
0
4) DR MEHMET (UZMAN)
01.09.2015 11:29:49
bir sürü tanıdığım var TTB'deki yönetime oy veren. Hepsi vatan millet diyor, özgürlük, hak diyor. Yemişim özgürlük türkülerinizi. Bağlaması "kaleş", notaları kurşun olan bir yapının destekçisisiniz hepiniz. Bu katilleri sevenleri, yardım edenleri, yol verenleri Allah kahretsin...
People
0
5) selim a. (dr)
01.09.2015 11:21:07
Adı 'Kürtçü Tabipler Birliği' olarak değiştirilsin acilen.
People
0
6) mehmet akdoğan (doktor)
01.09.2015 11:11:14
bu kadar da pkk-hdp ağzı ile açıklama yapılmaz ki! nasıl bir meslek örgütü haline geldiniz? yazıklar olsun teröre terör diyemiyorsunuz. kanuni zorunluluk olmasa bu gün üyelikten çıkacağım.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)