Yasak kürtaj iddiasının altından tecavüz dramı çıktı, doktor serbest bırakıldı
ANTALYA'da 16 haftalık hamile S.U.'ya kürtaj yapmaya hazırlandığı iddiasıyla polisin yaptığı baskında gözaltına alınan Dr.A.A sorgusunun ardından dün gece savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.
Yasak kürtaj iddiasının altından tecavüz dramı çıktı, doktor serbest bırakıldı
14 Temmuz 2012 - MİLLİYET

Doktor, ifadesinde kürtaj yapmadığını hastayı sadece muayene ettiğini söyledi. Genç kadının verdiği ifadenin altından ise tecavüz iddiası ve dram çıktı. Hamile olduğunu doktora muayene için geldiğinde öğrendiğini iddia eden S.U., tecavüze uğradığını; kendisine alkol vererek tecavüz eden kişinin bir avukat olduğunu ileri sürerek şikayetçi oldu.

Antalya'da polis yasal süresi üzerinde bir hamileliğe son verileceğini ve bu iş için doktorun 20 bin TL alacağı ihbarını aldı. Cumhuriyet Savcılığı talimatıyla Dr.A.A 'nın Deniz Mahallesi Güllük Caddesi'ndeki muayenehanesi dün polis tarafından basıldı. 4 aylık hamile 25 yaşındaki S.U.'ya kürtaj yapmak için hazırlık yaptığı iddia edilen Dr.A.A'nın muayenehanesinde arama yapıldı.

BAKİRE OLDUĞUNU İDDİA ETTİ

Arama yapıldığı sırada kürtaj yaptıracağı ileri sürülen S.U. hamile olmadığını, hatta bakire olduğunu söyledi. Dış görünümünde herhangi bir hamilelik belirtisi olmayan kadın savcılık talimatıyla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Burada kontrolden geçirilen kadının 16 haftalık, yani yasal gebelik sonlandırma süresinin 6 hafta üzerinde hamile olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine hem kadın, hem de kürtaj yapacağı iddia edilen doktor gözaltına alındı.

S.U. ifadesinde kasıklarındaki ağrı ve adet düzensizliği nedeniyle kontrol için doktorun muayenehanesine gittiğini söyledi. Evrak ve hasta kabul defteri ile bazı dosyalara el konulan baskında Dr.A.A da hastayı sadece muayene ettiğini, kürtaj için herhangi bir girişimde bulunmadığını anlattı. Bu ifadenin ardından eski başhekim savcılık talimatıyla gece yarısı serbest bırakıldı.

TECAVÜZ İDDİASI

Ancak genç kadın polise gözyaşları içinde verdiği ifadede, bir tecavüz sonrası hamile kaldığını ileri sürerek, kendisine alkol vererek tecavüz ettiği suçlamasıyla Manavgatlı avukat F.Y.'den şikayetçi oldu. S.U. ifadesinde, "Hamile olduğumu bilmiyordum. 3- 4 aydır regl olmuyordum. Kasıklarımda ağrı vardı. Bu nedenle doktora muayeneye gittim" dedi.

ANNEME AVUKAT ARIYORDUK

S.U., annesinin üçüncü eşinden ayrılmak istediğini, bu nedenle hukuki yardım aradıklarını belirterek, bir arkadaşının adını verdiği Avukat F.Y.'nin ofisine gittiğini söyledi. Avukatla konuşurken, duygusallaştığını ve ağladığını anlatan S.U., bu sırada yanına oturan avukatın kendisine teskin edici sözler söylediğini, viski ikram ettiğini, ısrarlara dayanamayarak, duygusal ortamın etkisiyle 3- 4 bardak viski içtiğini kaydetti.

AVUKATTAN ŞİKAYETÇİ OLDU

Daha önce alkol kullanmadığı için sarhoş olduğunu ve kendini kaybettiğine değinen S.U. kendine geldiğinde, avukatın tecavüzüne uğradığını ve bekâretini kaybettiğini iddia etti. S.U. kendisine alkol vererek, sarhoş ettikten sonra tecavüz ettiğini öne sürdüğü avukat F.Y.'den şikayetçi olduğunu sözlerine ekledi.

S.U.'nun iddiaları üzerine polis, soruşturmayı bu yönde genişletti.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) ayt12 (uzm)
15.07.2012 12:53:58
Daha kürtaj bile gerçekleşmeden yapılan bu hareket, kürtaj gerçekleşseydi nasıl olurdu acaba?
Artık anlamak gerek. Bu bir kulak çekme, gözdağı verme girişimidir. Bundan sonra dikkat edin ha, yoksa....
People
0
2) İG (UzDr)
15.07.2012 12:52:51
Cadı avı (!) devam ediyor. Merak ettiğim o avukatın defterlerine de el koymuşlar mı? Merak işte.
People
0
3) aydın (op dr)
15.07.2012 11:33:02
bu durumu biri de ihbar etmiş...nasl haber almış kimmiş ?? bu ihbarı ya kadın yapar ya da kadını gebe bırakan ..kadın da doktoru haklı çıkardığına göre..tuhaf...
People
0
4) Dr. betty boop (dr)
15.07.2012 10:12:12
:))) ben bir kadın olarak bu kadının anlattıklarına inanmadım. Bir de bu kadını litotomi masasında mı yakalamışlar???? nerden anlamışlar doktorun kürtaj yapacağını? Anlaşılan doktora birilerinin gıcığı var.
People
0
5) hakan tekin (dr)
15.07.2012 02:04:45
bukadar cenin e tartışmasız yaşama hakkı uğruna yeni yasalar düzenliyorlar, kürtaj uygulayanlara ağır cezalardan bahsediyorlar, jeoloji mühendisleri deprem uzmanları bangır bangır bursa da olası büyük deprem geliyor, olursa büyüklüğü 6,5 ve üzerinde olacak deniyor elle dokunur bir aşama yok hatta yeterince bahsedilmesini bile istemiyorlar... olduğunda onbinlerce vatandaş ölecek... bu da allahın takdiri denip geçiştirilecek mi? en azından bu büyüklükteki depreme dayanıklılığı olamayacak binaların tespiti yapılıp, baştan savma değil ,vatandaşa bildirilmesi gerekiyor...binada en ufak şüphe varsa belgelerinin düzenlenmesi gerekir,ev başına yıkıldıktan sonra göstermelik kurtarma ekipleri olsa ne olur...
People
0
6) mcs (dr)
15.07.2012 00:42:19
ya bu nasıl sacma bir istir arkadas.millet tecavüz eder kimse gidip şikayetci olmaz doktor ve kürtaj kelimeleri aynı cumlede gecsin hemen yasal takip muayenehaneye baskın defterlere el koyma bu nedir burası polis devletimi, birini goz altına almak bu kadar kolaymı.
People
0
7) hakan tekin (dr)
14.07.2012 23:06:55
gözaltına alınırlarken birde gazeteci ordusu getirtmişler... videosunu heryerde gösterimine vermişler, önde polo arkada clio araçlara şahısları alıyorlar, yanlarında izbandut gibi memurlar eşlik ediyorlar...bu yasaları çıkaranlar veya destek verenler başlarına böyle birşey geldiklerinde bu şekilde medyada küçük düşürülmelerine izin verirler mi? yasalar şeffaf uygulanacağından hiç emin değilim...
People
0
8) hakan tekin (dr)
14.07.2012 22:21:19
birgün öncesinde 'kürtajda ilk baskın dr gözaltına alındı' haber başlığı atılmıştı; şimdi de 'ilk dram!!!' başlığı atılmalı... dr dram karşısında belki hasta ya yardım edecekti ve büyük ceza ile karşılaşacaktı, şimdi ceza kime kesilecek? bu gidişle istenmeyen çocuk ve anne bu cezayı hayatları boyu yaşayacaklar...bundan sonra çaresiz anne dramları haber kaynağı olacaktır...bu haberden sonra jinekolog u köşeye kıstırıp haber yapılacağı zannediliyorsa aldanılır....
People
0
9) Murat celikten (Uzman)
14.07.2012 21:32:16
Bu haberi iyi takip edin. Kadın yine yalan söylüyor muhtemelen.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
21/03-23/03 Sağlık Bilimlerinde Araştırma Sempozyumu TIP EĞİTİMİ İZMİ
27/03-30/03 18. Nefroloji Kış Okulu NEFROLOJİ KIBR
05/04-07/04 TOD Nisan Kursu GÖZ... ANKA
07/04-10/04 41. PEDİATRİ GÜNLERİ ve 20. PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİ GÜNLERİ ÇOCUK... İSTA
12/04-13/04 Hacettepe Radyoloji BT Kursu 2019 RADYOLOJİ ANKA
12/04-14/04 Hedef Kanser 2019 TIBBİ... KIBR
10/04-14/04 Türk Toraks Derneği 22. Yıllık Kongresi GÖĞÜS... ANTA