Sivas'ta video konferansla ameliyat
Fleboloji Derneği'nin Sivas Sempozyumu kapsamında yapılan 2 varis ameliyatı, video konferans sistemiyle salondaki doktorlara izlettirildi.
30 Nisan 2011 -

  Fleboloji Derneği ve Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi işbirliğinde, Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği, Ulusal Vasküler Cerrahi Derneği ve Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu ve Sivas Sağlık İl Müdürlüğü'nün destekleriyle düzenlenen ve dün açılış töreniyle başlayan sempozyum, devam ediyor.

     Sempozyumun ikinci gününde, CÜ Kültür Merkezi'nde ''Kronik Venöz Yetmezlikte Girişimsel Yöntemler'' konusu ele alındı. Bu oturum sırasında, CÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde, ''Endovenöz Lazer'' ve ''Endovenöz Radyo Frekans (RF)'' yöntemleriyle 2 varis ameliyatı gerçekleştirildi. Cerrahi müdahaleler, ameliyathanedeki kameralar aracılığıyla canlı yayında video konferans yöntemiyle CÜ Kültür Merkezi'ne yansıtıldı. Salondaki kalp ve damar cerrahları, aile hekimleri ve diğer doktorlar, ameliyatları ilgiyle izledi. Katılımcılar, ameliyat sırasında görüşlerini belirtirken, ameliyatları gerçekleştiren doktorlar ise canlı yayında cerrahi müdahaleleri aşama aşama anlattı.

     Sivas'tan ulusal yayın yapan Kanal 58 Televizyonu da ameliyatları canlı olarak yayınladı. Prof. Dr. Ufuk Demirkılıç ve Uzman Dr. Suat Doğancı'nın Endovenöz Lazer, Prof. Dr. Haşim Üstünsoy ve Uzman Dr. Özerdem Özçalışkan'ın ise Endovenöz RF yöntemleriyle yaptıkları ameliyatların başarılı geçtiği belirtildi.

     Toplar damar hastalıkları, kronik venöz yetmezliği gibi konuların ele alındığı sempozyumda, yeni tedavi yöntemleri ve son bilimsel gelişmeler değerlendiriliyor.
     Sempozyum, yarın sona erecek.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA