TUS başvurularındaki mezuniyet şartına cevap geldi!
Geçmişteki TUS uygulamasında sınav tarihinde mezun olmak TUS’a girmek için yeterliyken, Nisan ayında yayınlanan Tıpta ve Dişhekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği ile TUS’a girebilmek için başvuru tarihinde mezuniyet şartı getirilmişti.
TUS başvurularındaki mezuniyet şartına cevap geldi!
10 Ağustos 2014 13:22 -

Bu değişikliğin başvuru tarihinden sonra Temmuz ve Ağustos aylarında mezun olan tıp fakültesi öğrencilerinin TUS’a girebilmelerini engellemesi üzerine Türk Tabipleri Merkez Konseyi, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bir yazı göndermiş, ivedilikle yönetmelik değişikliği yapılmasını, 2014 Sonbahar dönemi TUS başvurularının uzatılmasını, bu suretle mevcut mağduriyetin giderilmesini talep etmişti.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ise 08.08.2014 tarihinde Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi’ne cevaben gönderdiği yazıda; “talebin mevzuat değişikliği çalışmalarında dikkate alınmak üzere değerlendirmeye alındığını” bildirdi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)