İstabul Üniversitesinde performans protestosu
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Aksaray Şubesi adına toplanan bir grup, İstanbul Üniversitesi (İÜ) sağlık kurumlarında ''Performansa Dayalı Döner Sermaye Sistemi''ne geçilmesini, bir günlüğüne işi bırakarak protesto etti.
31 Mayıs 2011 -

     İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Diş Hekimliği Fakültesi önünde toplanan grup adına basın bildirisini okuyan SES Aksaray Şubesi Başkanı Ersoy Adıgüzel, 'Performansa Dayalı Döner Sermaye Sistemi''ne geçildiğini anımsatarak, döner sermayelerin dağıtımında gecikmeler yaşandığı gibi çalışanlar arasında adaletsiz bir dağıtımın yapıldığını ifade etti.


     Adıgüzel, klinikler arasında farklı tutarlarda ödeme yapıldığını kaydederek, aynı unvan ve derecede olan personeller arasında dahi uçurum denecek oranda fark bulunduğunu, bu durumun çalışanlar arasındaki iş barışını bozduğunu ve fakülte içerisinde huzursuzluğa yol açtığını belirtti.


     Sağlık çalışanları olarak döner sermayenin maaşlara eklenerek emekliliğe yansımasını ve temel maaşların insanca yaşayacak düzeye çıkarılmasını istediklerini bildiren Adıgüzel, diğer taleplerini ise şu şekilde ifade etti:


     ''Herkese eşit, ücretsiz, nitelikli ve ulaşılabilir bir sağlık hizmetinin mümkün olduğunu biliyor, bunun için sağlığa bütçeden daha fazla kaynak aktarılmasını ve sağlıkta dönüşüm programından vazgeçilmesini talep ediyoruz. Döner sermaye dağıtımındaki adaletsizlik giderilmediği takdirde, sağlık hizmetini, üretimden gelen gücümüzü sorun giderilene kadar kullanmaktan çekinmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz''.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA