Türkiye’nin ilk At Hekimliği Çalıştayı Samsun’da yapılıyor
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Veteriner Fakültesi ile Sürekli Eğitim Merkezi işbirliğiyle “At Hekimliği Çalıştayı” düzenlendi. Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip çalıştaya yerli ve yabancı bilim adamları da katıldı.
02 Haziran 2011 -

OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde başlayan At Hekimliği Çalıştayı Düzenleme Komisyonu Başkanı Yard. Doç. Dr. Handan Hilal Yavuz, at hekimliğinin diğer hayvan hekimliklerine göre daha farklı olduğunu söyledi. Bu nedenle ilk kez böyle bir çalıştay düzenlediklerini belirten Yard. Doç. Yavuz, faydalı olması temennisini dile getirdi.

Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Murat Güzel’in de katıldığı çalıştaya konuşmacı olarak katılan Szent Istvan Üniversitesi Veteriner Bilimleri Fakültesi Büyük Hayvan Kliniği Şefi Dr. Akos Tibor Hevesi, “Atlarda Solunum Yolunun Endoskopik Muayenesi ve Anormalitelerin Değerlendirilmesi” başlıklı bir sunum yaptı. Hevesi, atların solunum yollarının nasıl çalıştığından, solunum yolu hastalıklarının nasıl oluşabileceği hakkında bilgi verdi. Uygulama kısmı, Macaristan’dan gelen Dr. Veres Sandor’la birlikte At Rehabilitasyon ve Sağlık Merkezi’nde yapılacak olan çalıştay, 5 Haziran günü sona erecek.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA