ABD'ye ihraç edilen yerli kanser ilacı yola çıktı
Türkiye'den Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) ihraç edilen yerli kanser ilacı, bugün yola çıktı.
ABD'ye ihraç edilen yerli kanser ilacı yola çıktı
02 Aralık 2010 11:15 -

Toplam 11 bin 500 kutu Fluolrabin Fosfat kanser ilacı, Mustafa Nevzat ilaç sanayi tesislerinden yola çıktı. Firma yetkilileri, Türkiye'den ABD'ye ihraç edilen ilk kanser ilacı olduğunu söyledi.

Türkiye'de Food and Drug Administration (FDA) onayını alarak ABD'ye bitmiş ürün ihracatı yapan ilaç firması Mustafa Nevzat, kanser ilacını ABD'ye gönderdi. İlk ürün sevkiyatı Mustafa Nevzat'ın Yenibosna'daki üretim tesislerinde törenle yapıldı.

Mustafa Nevzat A.Ş. Genel Müdürü M. Levent Selamoğlu, ABD'ye yapılan sevkiyat seyesinde bir Türk firmasının ilk kez onkoloji gibi zor bir alanda global oyuncu olduğunu söyledi. Yapılan ihracatın sadece Mustafa Nevzat için değil, Türk ilaç sektörü için de önemli bir adım olduğunu vurgulayan Selamoğlu şunları söyledi: "ABD'ye ilk parti onkoloji ihraç ürünlerimizi taşıyacak olan tır, 87 yıl önce konulmuş sağlam bir vizyonun,yçok büyük bir emeğin, hedeflerinden şaşmayan bir irade ve kararlılığın sonucudur. Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu FDA'in onayı sonucu gerçekleşen bu sevkiyat ile Türk ilaç sektörü ilk kez ABD'ye kanser ilacı ihraç ediyor. Türk ilaç sanayi için gerçek bir başarı olan bu gelişme bize gurur veriyor. "

Selamoğlu, 2012 yılına kadar ABD'ye 10 farklı onkoloji ve onkoloji destek ilacı ihraç etmeyi planladıklarını söyledi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)