Bayer 1700 kişiyi işten çıkaracak
Almanya'nın Leverkusen kentindeki ünlü kimya fabrikası Bayer önümüzdeki iki yıl içerisinde bin 700 isçiyi işten çıkaracağını açıkladı.
 Bayer 1700 kişiyi işten çıkaracak
23 Kasım 2010 10:53 - CNNTÜRK

(DHA) -- Dünya çapında ise şirket kapsamında çalışan 109 bin işçiden 4 bin 500 işçiyi işten çıkarmayı planlayan Bayer fabrikası işten çıkarmalar sayesinde 800 milyon Euro'ya varan tasarruf sağlamayı hedefliyor.

Yapılan tasarrufu ise şirket yeni tıbbi ilaçlarının ve bitki koruma ürünlerinin araştırılması ve üretimine yatırmayı düşünüyor. Kaydedilen tasarrufun bir bölümünün ayrıca şirketin Asya ülkelerinde hızlı bir büyüme gösteren bölgelerindeki gelişimi için kullanılacağı açıklandı.

Yapılması hedeflenen bu yatırımlar ile gelişmekte olan ülkelerde 2012 yılına kadar 2 bin 500 kişiye yeni iş imkanı sağlanması bekleniyor.

Kimya şirketi yetkilileri şirket olarak kendilerine 2013 yılından itibaren her yıl 800 milyon Euro tasarruf yapmayı hedef olarak koyduklarını belirtiyorlar.

Sağlanan 800 milyon Euro'luk tasarrufun yarısı ise tekrar farklı yatırımlarda kullanılmak üzere değerlendirilecek. Ancak Bayer'in bu yeni sisteme geçmesi ise şirkete bir defaya mahsus bir milyar Euro'ya mal olması bekleniyor.

Şirket yetkililerinden gelen bir diğer açıklamaya göre ise Almanya genelinde işten çıkarılmalardan en çok sağlık sektörü, bitki koruma sektörü ve şirket ana merkezi etkilenecek.

Sentetik madde bölümü olan MaterialScience ise en az etkilenecek olan bölüm olarak gösteriliyor.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)