YAZARLAR

Tüm Yazarlar

Başlarken İsmail Hakkı AYDIN
 İsmail Hakkı AYDIN

11.02.2008, Pazartesi

Tüm Yazıları
Medimagazin’i yıllardır zevkle okur, beğenir ve takip ederim. Yazarlarının çok büyük bir kısmını gıyabi olarak, bir kaçını ise, çok yakinen tanırım. Bu alanda büyük bir eksiklik ve ihtiyacı da giderdiklerine inanırım. Bu meslek dergisinde yazmak hiç aklıma gelmemişti. Bir gün, “Tıp fakültesinden her şey çıkar, arada sırada doktor çıkar” derler, acaba ben hangi gruba giriyorum diye düşünürken, Medimagazin’den bir yazarlık teklifi aldım. “Hay Allah, şu ana kadar doktor olan grup içerisinde bulunmayı başardığımı (!), ama sonunda yakayı ele verdiğimin farkına vardım! Hemen akabinden, Genel Yayın Yönetmeni Sevgili Dr. İbrahim Ersoy’un munis ve müessir sesiyle davet yinelenince, üstüne üstlük, kendisinin Kahraman maraşlı olduklarını, 1461 yılında Trabzon’un fethinden sonra, benim doğum yerim olan bu kutsal şehrin Müslüman olmasında, dedeleri Maraşlı Saçaklızade Osman Hoca Efendi’nin çok önemli faaliyetleri bulunduğunu, bu hocanın, geldiği şehrin adı verilen Çaykara ilçesinin “Maraşlı Köyü”nde metfun, Trabzon’un en büyük caddesinin isminin Maraş Caddesi diye bilindiğini ve bu sebeple de, kurbiyyetin ötesinde, üzerimde Maraş’ın tarihsel bir hakkı olduğunu söyleyince, daha becerip beceremiyeceğimi dahi bilmediğim yazarlık teklifini kabul etmek mecburiyetinde kaldım.(!)

Yazı ailemizin yeni bir ferdi olarak köşe isimlerini inceledim. Yazarlar (Muharrirler) değişik isimli köşelerinde, tıp ve sağlıkla ilgili çok ciddi konularda fikir beyan ettiklerini gördüm. Dergimizin adında yer alan magazinel kısmını biraz daha desteklemek için , nörobilimin yanında düşünce, tarih, şiir, hat, estetik, etik, felsefe, edebiyat ve sanat gibi dinlendirici konulara da girmek arzusu ile, yazılarımın yayınlanacağı köşemin isminin NÖROFİLOZOFİ olmasının uygun olacağını düşündüm.

Bu vesile ile Medimagazin ailesine ve okuyucularımıza teşekkür eder, zaman zaman birlikte olmak dileklerimle saygılar sunarım.

Hatalarımız şimdiden affola…
Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
Yazarlar
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer