YAZARLAR

Tüm Yazarlar

“Neşterin İzinde BEYİN FIRTINASI” İsmail Hakkı AYDIN
 İsmail Hakkı AYDIN

15.10.1999, Cuma

Tüm Yazıları

Sevgili Karilerim (Okuyucularım)!

Müsaade ederseniz, bu makalemde şahsıma ait bir kitap tanıtımı yapmak istiyorum. Her zaman malum konularda yazmak mecburiyetinde değiliz ya...

Beyin omurilik ve sinir cerrahisi (nöroşirürji) mesleğimin dışında, paramedikal sahada yazdığım on kitaptan sonra, uzun süreden beri heyecanla üzerinde durduğum “Neşterin İzinde BEYİN FIRTINASI” ismindeki on birinci eserim Girdap Yayınları tarafından yayımlanmış olup, Kasım 2016  tarihinden itibaren seçkin kitapçılarda… 

Birçok eksikliği ile beraber, “Beyin Fırtınası” tam bir fırtına yaratıyor beyinlerde. Algı operasyonlarından toplum ve kişisel beyinleri etkilemeye, beynin işleyişine, kişiliğin, zihnin, şahsiyetin, benliğin, karakterin oluşumuna, hücrelerin onur ve haysiyetine kadar değişik konulara açıklık kazandıracağına inandığım bir kitap “Beyin Fırtınası”...

Bu kitabın, uzun yıllardan beri edindiğim mesleki, edebi, dini, felsefi, sanatsal ve ilmi bilgi ve tecrübelerimin  ışığı altında, konferans ve televizyon programlarımdan da alıntılar yaparak, okuyucularıma tam bir beyin fırtınası yaşatacağı kanaatindeyim. 

Bir örnek olması açısından buraya “Neşterin İzinde BEYİN FIRTINASI”ından kısa bir bölümü alıyorum.

“Artık ilmi deliller sonucunda ‘Laniakea’ diye isimlendirdiğimiz, gezegenler arası ‘connectom’ içerisinde, kendi galaksimiz Samanyolu’nun bir nokta gibi kaldığı bu âlemde, insan beynindeki iki üzeri  yüz milyar bağlantının, her insanda farklı bir connectom, farklı bir kişilik ve farklı bir zihin-şuur oluşturduğu ve bel suyunun bir zerresinde bile, kainata hayat veren maddelerden,  askorbik asit, kan grubu proteinleri, kalsiyum, klor, kolesterol, kolin, sitrik asit, kreatin, DNA, fruktoz, glutatyon, hiyaluronidaz, inositol, laktik asit, magnezyum, azot, fosfor, potasyum, purin, pirimidin, pürivik asit, sodyum, sorbitol, sermidin, spermin, üre, ürik asit, B12 vitamini ve çinko gibi pek çoğunun bulunması, evrende yaratılan her şeyin, İNSAN için yaratıldığının en önemli delilidir. 

Zira Kâinat, maddi ve manevi boyutta, insanın içine gizlenmiştir!

İnsan, kendi connectomunun her türlü faaliyetini kontrol etme imkân ve mecburiyetinde olduğu için, yaptığı her şeyden de mes’ul  tutulmuştur!”

Girdap Kitap’tan yayımlanan “Neşterin İzinde BEYİN FIRTINASI”nın okuyucularına, karınca kararınca hizmet etmesi temennilerimle, hatalarımızın affedilmesini istirham ediyorum.

Yine mutat olduğu üzere,  “Ya Hayy!” (İsmail Hakkı AYDIN, Ötüken Yayınları, İstanbul, 2014) isimli yedinci kitabımızdan “AŞK  SECDEDE GİZLENMİŞ” isimli bir rubaimizle, makalemizi sonlandıralım.

AŞK SECDEDE GİZLENMİŞ

Bir Gül açtı gönlümde,  tüm bülbüller üşüştü. 

Ateş oldu, kor oldu, Yâr ile Cân görüştü. 

Hicab eder cehennem, görse bu “AŞK”  nârını,

“AŞK” secdede gizlenmiş, bulmak anlıma düştü.  

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
Yazarlar
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer