YAZARLAR

Tüm Yazarlar

Cerrahi Hemşireliği Etkinlikleri Prof. Dr. Meryem YAVUZ
Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği Önceki Başkanı
Prof. Dr. Meryem YAVUZ

04.11.2013, Pazartesi

Tüm Yazıları

Değerli Medimagazin Okuyucuları,

 

Uzun bir yaz döneminin ardından, ekim ve kasım aylarındaki yoğun kongre dönemi meslektaşlarımıza cerrahi hemşireliği alanlarında güzel bilgi paylaşımları için olanak sağlayacak.

 

Bu dönemde; Eskişehir’de 17. Çocuk Cerrahisi Hemşireliği, Antalya’da 6. Ortopedi ve Travmatoloji Hemşireliği Kongresi, Büyük Üroloji Buluşması-I içinde Üroloji Hemşireleri Oturumu, 7. Ulusal KBB Hemşirelik Kongresi,  14. Dünya Sterilizasyon Kongresi & 8. Ulusal Sterilizasyon Dezenfeksiyon Kongresi,2. Hepatopankreatobilier Cerrahi Hemşireliği Kongresiyapılacaktır. Tüm bu hemşirelik kongreleri,mesleğimizin bilimsel ve uygulama alanında yaptıklarının daha görünür hale gelmesine destek sağlamaktadır.

 

Biz de, Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği Ana Bilim Dalı ve Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği adına tüm bu kongrelerde düzenleme ve bilimsel komitelerinde yer almaktan, bu kongrelerde oturum başkanı, konuşmacı olarak ve bildiri ile katılarak destek vermekten büyük bir onur duymaktayız.

 

Kasım sonunda ise iki yılda bir düzenlediğimiz 8. Ulusal Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Kongresi, 21-24 Kasım 2013 tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleştirilecektir. Bildiğiniz gibi kongrelerimiz geleneksel olarak iki yılda bir Mayıs ayında gerçekleştirilirdi. Ancak, Derneğimizin üyesi olduğu Avrupa Ameliyathane Hemşireleri Derneği [European Operating Room Nurses Association (EORNA)]’nin Yönetim Kurulu toplantısının da kasım ayında Kuşadası’nda yapılması nedeni ile Kongre ve EORNA toplantısı eş zamanlı olarak birlikte yapılacak ve 27 ülkenin dernek temsilcileri kongremize katılacaktır. EORNA üyeleri ile aynı ortamı paylaşmak, meslektaşlarımıza öğrenmek istedikleri konularda değişik ülkelerdeki uygulamalar hakkında direkt bilgiye ulaşmalarına ortam sağlayacaktır.

 

Cerrahi ve ameliyathanenin çok dinamik bir çalışma alanı olması nedeni ile kongremizin bilimsel programında cerrahi hemşireliğinde temel konuların yanı sıra son gelişmeler ve çalışma alanında karşılaşılan sorunların çözümlerine yönelik konulara da yer verilecektir.

 

Önceki kongrelerimizde olduğu gibi, yine bilimsel açıdan doyurucu olacak ve mesleki çalışmalarınıza katkı sağlayabilecek yoğun bir program hazırlandı. Bu kongre kapsamında; meslektaşlarımızın birlikte, güncel konularda bilgi ve birikimlerini aktaracakları panel ve konferanslara yer verildi.  Ayrıca, kongre öncesi özellikle çalışma alanımıza yönelik beş adet bilgi güncelleme oturumumuz kongre bilimsel programını zenginleştirdi. Kongremize cerrahi hemşireliği alanındaki tüm konularda sözel ve poster bildiriler kabul edildi.

 

Bilimsel programı yanında sosyal açıdan da güzel ve keyifli vakit geçireceğinize inandığımız Kongremizde sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk ve onur duyacağız.

 

Düzenleme kurulu adına siz değerli meslektaşlarımızı kongremize davet ediyor, saygılar sunuyoruz.

 

Sevgi ve Saygılarımla.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
19/09-22/09 14. Ulusal Genç Yaşam ve 4.Klinik Romatoloji Kongresi ROMATOLOJİ KIBR
19/09-22/09 16. Ege Romatoloji Günleri ROMATOLOJİ İZMİ
19/09-22/09 16. Metabolik Sendrom Sempozyumu BESLENME... MUĞL
20/09-22/09 5. Klinik Embriyoloji Derneği Kongresi HİSTOLOJİ... İZMİ
21/09-24/09 Dünya Gastroenteroloji Kongresi 2019 GASTROENT... İSTA
25/09-27/09 4. Ulusal Çocuk Genetik Kongresi ÇOCUK... ANKA
27/09-28/09 1. Marmara Radyasyon Onkolojisi Günleri RADYOLOJİ İSTA