YAZARLAR

Tüm Yazarlar

“Olağan Genel Kurulumuzun Ardından…” Prof. Dr. Meryem YAVUZ
Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği Önceki Başkanı
Prof. Dr. Meryem YAVUZ

14.01.2013, Pazartesi

Tüm Yazıları

Değerli Medimagazin Okuyucuları,

 

Yeni yılın bu ilk yazısına, sizleri Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneğinin yönetim kurulundaki değişiklikler konusunda bilgilendirerek başlamak istiyorum.

 

17 Aralık 2012 tarihinde Derneğimizin olağan genel kurul toplantısını yaptık.  Bu genel kurul öncesinde iki yıllık süreçte yapabildiklerimizi değerlendirdik. Çok verimli geçen 4,5 yıllık Dernek başkanlığı deneyimimden sonra, bu yıl Dernek yönetim kuruluna aday olmadım. Dernek yönetim kurulumuza eski yönetim kurulumuzdan iki ve üç yeni meslektaşımız oylama ile seçildi.  2008-2012 yılları arasında Dernek başkan yardımcılığı görevini büyük bir başarı ile sürdüren Sayın Doç. Dr. Şenay Kaymakçı, 2012-2014 Dönemi için Dernek başkanı olarak seçildi. Yeni başkanımızı ve yönetim kurulunu tebrik ediyor, mesleğimize katkı sağlayacak çalışmaların aynı titizlik ve özveri ile yapılacak olmasından mutluluk duyuyorum.

 

Genel olarak başkanlık sürecimde yaptıklarımızı bültenlerimiz ve meslektaşlarımızla iletişimimizde büyük katkısı olan Medimagazin’de yayımlanan yazılarım ile paylaştım. Bu dönemde yapılanları, genel hatlarıyla sizlerle yine paylaşmak istiyorum.

 

Dernek başkanlığı sürecim, Sayın Kurucu Başkanımız Merhum Prof. Dr. Alev Dıramalı Hocamızı görevini yaparken kaybetmemizin ardından, onun bizlere bıraktığı Derneğimize sahip çıkma isteğimizdi.  Bu kaybımızdan sonra Haziran 2008 tarihinde olağanüstü genel kurul toplantısı yapıldı. Haziran 2008-Aralık 2008 Dönemi, olağan genel kurula kadar geçici yönetim kurulu ile yürütüldü. Bu yönetim kuruluna seçilmem, süreci başlattı. Daha sonra, olağan genel kurulda Aralık 2008-Aralık 2010 ve Aralık 2010-Aralık 2012 yönetim kurullarına seçilmem ile devam etti.

 

Bu dönemde;

Meslektaşlarımızla daha rahat paylaşımlarda bulunabilmek için Dernek web sitesi oluşturuldu.

İki Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireliği Kongresi, bir sempozyum,  İzmir ilinde değişik kurumlarda dokuz aylık toplantı,  yedi şehirde, cerrahi ve ameliyathane hemşireliğinde güncel yaklaşımlar konulu toplam dokuz toplantı düzenlendi.

İki proje tamamlandı.

Yılda iki kez Dernek bülteni çıkarıldı.

Derneğimizi temsil etmek üzere 15 kongreye katılım sağlandı.

Ameliyathane Hemşireliği Sertifika Programı ile ilgili çalışmalar yürütüldü.

Sivil toplum kuruluşlarıyla ilgili çeşitli toplantılara katılım sağlandı.

Yurt dışında iki kongreye, beş uluslararası toplantıya katılım sağlandı.

EORNA’ya üye olundu. EORNA yönetim kurulu toplantılarına katılım sağlandı.

EORNA’nın 2013 Güz Dönemi Yönetim Kurulu Toplantısı’nın Kasım ayında Türkiye’de yapılması onaylandı. 2013 yılındaki Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireliği Kongresi’nin aynı zamanlarda yapılması planlandı.

 

Süreç içerisinde bu güzel faaliyetleri özveri ve özenle yapan Dernek yönetim kurulu üyelerine, tüm faaliyetlerde destek olan Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Ana Bilim Dalı öğretim elemanlarına, mesleğimize desteğini esirgemeyen endüstri temsilcilerine, her toplantımızda bulunmaktan mutluluk duyan meslektaşlarımıza bana verdikleri değerli katkılardan dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Derneğimizin 15. kuruluş yılında Ameliyathane Hemşireleri Derneği kurucu üyeliği sürecinden bu yana Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneğinin tüm faaliyetlerinde aktif katılımda bulunmak ve Dernek başkanlığı görevini elimden geldiğince iyi bir şekilde yapmış olmak benim için büyük bir onurdur.

 

2013 yılının hepimiz için beklentilerimizin üstünde güzel ve pozitif bir yıl olmasını diliyorum.

 

Sevgi ve saygılarımla…

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
20/09-20/09 7. Geriatri Günleri GERİATRİ İZMİ
19/09-22/09 14. Ulusal Genç Yaşam ve 4.Klinik Romatoloji Kongresi ROMATOLOJİ KIBR
19/09-22/09 16. Ege Romatoloji Günleri ROMATOLOJİ İZMİ
19/09-22/09 16. Metabolik Sendrom Sempozyumu BESLENME... MUĞL
20/09-22/09 5. Klinik Embriyoloji Derneği Kongresi HİSTOLOJİ... İZMİ
21/09-24/09 Dünya Gastroenteroloji Kongresi 2019 GASTROENT... İSTA
25/09-27/09 4. Ulusal Çocuk Genetik Kongresi ÇOCUK... ANKA