YAZARLAR

Tüm Yazarlar


Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) mehmet (doktor)
07.11.2010 20:18:17
Yavuz bey sıkınıtınızı anlıyorum ancak sunduğunuz argüman, verdiğiniz örnekler yanlış. Vanın nüfusu 200 000 değil, il nüfusu 1 milyonun üzerinde;merkez nüfusu 400 bin civarında. İnternette bir arama yapsaydınız dahi bunu bulabilirdiniz. Mecburi hizmet sıkıntınızda haklısınız ancak vana ve muğlaya aynı sayıda hekim verilmesi muğlaya değil van'a haksızlık.
People
0
2) Çağatay Çağlar (Doktor)
07.11.2010 02:20:57
Van'ın nüfusu ilçeleriyle birlikte 1 milyon olup hizmet verdiği çevre iller ve ilçelerle hasta potansiyeli 1 buçuk-2 milyon civarındadır. Göz doktoru sayısı ilçelerle birlikte devlet hastanalerinde 14'tür. Üniversitede 4'ü uzman-hoca, 7'si asistan 11 yani il genelinde toplamda 25 göz hekimi bulunmaktadır. Orta ve batı anadolunun bir çok ilçesinde göz hekimi bulunmaz ve il merkezlerinde sayıca az iken doğudaki bu doktor enflasyonu artık had safhadadır. Ayrıca özellikle benim hastanemde birçok üst ihtisaslı doktor bulunmakta ve makalede belirtildiği gibi performans için olmadık-alakasız işler yaptırılmaktadır. Ameliyathanesi olmayan yere anestezist, endoskopisi olmayan yere gastroenterelog, sadece direkt grafisi olan hastabeye radyolog atanması gibi ilginç uygulamalar vardır.
People
0
3) yavuz aydeniz (serbest meslek-göz doktoru eşi)
03.11.2010 21:26:45
24 haziran 2006 atama nakil yönetmeliğinde 'stratejik personel'konumundan dolayı mecburi hizmet kurasına tabi tutularak VAN DEVLET HASTANESİ GÖZ POLİKLİĞİNE eşim tayin oldu. hem baba hemde eş olarak işimi bırakıp eşimin bu kutsal görevi yapması içi VAN a gittik.ama kriz öncesi işimin geleceği daha ağır bastı ve devletimiz bu kadar af çıkarıyor; ilerde bizim durumuzl ilgili de değişiklik olur düşüncesi ile istifa ettik.ama hala durummuzda bir gelişme olmadı.ben muğlada yaşıyorum.muğla ili ilçeleri ile 500 000 nüfuslu yazın turimle beraber 1 milyon üzerine hizmet veren bir il;ki ülkemizin turizmde dünya markası bir ilde kaç adet göz doktoru hizmet vermekte?oysaki 200 000 nüfuslu Vanda 7 adet göz doktoru vardır.yani doktor sayısı muğla ile aynı adettir.neden bizim gibi serbest meslek sahibi SGK üyelerinin işlerinin,aile yapısının geleceğini ve ekonomiye katkılarımızdan dolayı bunları göz önüne alınarak atamada biz işverenlerin geleceğini,aile yapısının sağlığını ve yapısı göz önüne alınarak gerekli düzenlemeler neden yapılmıyor.ülkemizin doğusunun doktora ihtiyacı olduğu kadar batısınında ihtiyacı vardır.bu ülkenin benim gibi istihdam yaratan ve vergi veren işverene de ihtiyacı vardır.bu dengeler korunarak ortak bir yol çok rahatlıkla bulunabilinir.evet ülkemiz bu kadar zengin değil.ama ülkemizin değerlerini elimizin tersiyle çok rahatlıkla ve düşünülmeden itiliyor.çok ama çok üzgünüm!!!! saygılar
Yazarlar
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer