Hollanda'da yoğun bakımlardaki doluluk nedeniyle kemoterapi ve organ nakilleri erteleniyor
Günlük koronavirüs vaka sayılarında artış gözlenen Hollanda'da bazı hastaneler yoğun bakım ünitelerinde kapasitenin düşmesi nedeniyle kemoterapi tedavilerini askıya alırken, organ nakli operasyonlarını ertelemeye başladı.
Hollanda'da yoğun bakımlardaki doluluk nedeniyle kemoterapi ve organ nakilleri erteleniyor
25 Kasım 2021 14:22 - Sputnik News

Hollanda Kritik Bakım Hastaneleri Birliği, Sağlık Bakanı Hugo de Jonge'den ülkedeki mevcut koronavirüs planında düzenli bakım için en az bir gece hastanede yatışı gerektiren düzenlemenin kaldırılmasını talep ettiklerini bildirdi.

Ülkedeki hastaneye yatış sayıları Mayıs ayından bu yana görülen en yüksek seviyelere çıkarken, uzmanlar virüsün yayılımının önüne geçilememesi durumunda hastanelerin ortalama bir hafta gibi bir sürede tam kapasiteye ulaşabileceği konusunda uyardı.

Bazı Hollandalı koronavirüs hastaları bu hafta Almanya'daki hastanelere sevk edilmişti.


Hollanda'da hastaneler COVID-19 hastalarıyla başa çıkmakta zorlanıyor


Yeni karantina önlemlerinin ilan edilmesi bekleniyor

Yüksek koronavirüs vaka sayıları nedeniyle Hollanda hükümetinin Salgın Yönetim Ekibi çarşamba gecesi acil toplanmıştı.

Toplantının ardından yarın yeni karantina önlemlerinin ilan edilmesi bekleniyor.

Haftalık vaka artışında yüzde 40'lık yükseliş

Hollanda nüfusunun yüzde 85'i koronavirüse karşı tam aşılanmış olmasına rağmen çarşamba günü 24 saatte tespit edilen yeni koronavirüs vakaları 23 bin 709 olarak açıklanmıştı. Mevcut verilere göre, haftalık vaka artışında yüzde 40'lık bir yükseliş gözlendi.

Hollanda Kritik Bakım Hastaneleri Birliği sözcüsü, "Çok sayıda bölgede sağlık hizmetlerini azaltan hastaneler bulunuyor. Yatış gerektiren sağlık hizmetlerinden bahsediyoruz. Bu da çok sayıda hastane randevusunun iptal olduğu anlamına geliyor" şeklinde konuştu.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)