Zoom duruşmasına ameliyattayken katılan doktor tepki çekti
ABD’nin California eyaletinde Operatör Doktor Scott Green, online duruşmaya ameliyat odasından hastayı ameliyat ederken katıldı. Hakim, duruşmayı ertelerken California Tıp Kurulu ise olayı araştıracaklarını belirtti
Zoom duruşmasına ameliyattayken katılan doktor tepki çekti
28 Şubat 2021 18:50 - DHA

 

California eyaletinde Perşembe günü Sacramento kenti üst mahkemesinin online duruşmasına Operatör Doktor Scott Green, bir hastayı estetik ameliyat ederken katıldı. Green, koronavirüs salgını sebebiyle ameliyat odasından katılmak zorunda kaldığını ifade etti. Hakim ise bu durumun hastanın sağlığı için uygun olmadığını belirtince, Green “Burada ameliyatı benimle yapan başka bir cerrahım var, bu yüzden burada durup ameliyatı yapmalarına da izin verebilirim” dedi.

Hakim, duruşma için yeni tarih belirledi ve "İnsanları sağlıklı tutmak istiyoruz, onları hayatta tutmak istiyoruz. Bu önemli" ifadelerini kullandı. California Tıp Kurulu, olayı inceleyeceklerini “Doktorların hastalarını tedavi ederken standart bakım kurallarına uymasını beklediklerini" ifade etti. Dr. Green’in trafik ihlali sebebiyle duruşmaya katıldığı açıklandı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) ömer hayyam (op.dr.)
02.03.2021 13:34:29
eli işte gözü oynaşta...

el elin eşeğini türkü çağırarak ararmış

akıl fukaraysa dil ukalalık yapar
People
5
2) bir vatandaş (hayvanat bahçesi görevlisi)
02.03.2021 09:16:49
Amerika'da bize göre garip bir sistem var. Trafik ihlali durumunda mutlaka mahkemeye çıkıyorsun. Hatalı park etsen devlet saatlerce süren mahkeme düzenliyor. Bence burada hekim bu durumu protesto etmek için böyle bir şey yapmış. Yani 'işinde gücünde bir cerrahı rahat bırakın' demek istemiş olabilir.
People
1
3) ALİ (UZ DR)
01.03.2021 15:38:37
İyi hoş bir başkası çiğköfte yoğururken katılıyormuş arada tavana atıp kontrol de ediyormuş kıvamı tutmuş mu diye,
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)