41 hekim 'sağlıkta şiddete hayır' diyerek deklanşöre bastı
Türkiye'nin farklı illerinde görev yapan 41 hekimin bir araya gelerek oluşturduğu "41 Hekim, 41 Fotoğraf, 41 Kere Maşallah" isimli fotograf sergisi İzmir'de açıldı
41 hekim 'sağlıkta şiddete hayır' diyerek deklanşöre bastı
02 Eylül 2019 - AA

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde düzenlenen serginin açılış töreninde konuşan Dr. Ufuk Akdıkan, 41 hekiminin Tıp Bayramı kapsamında Adana'da görev yapan Doktor Tuğrul Tunca önderliğinde bir araya geldiğini söyledi.

Sergilerini ilk olarak Adana'da açıktıklarını belirten Akdıkan, "Bizim ortak olduğumuz iki nokta var. Bir tanesi hekim olmamız, diğer yönümüz ise fotoğraf sanatına gönül vermemiz. Amacımız insanlara doktorların da görevleri dışında bir hayatlarının olduğunu göstermek ve herkese fotoğraf sanatını sevdirmek. Son dönemde sağlıkta şiddet epey gündemde. Biz de farklı bir açıdan sesimizi duyurmak istiyoruz. Biz de çektiğimiz fotolarda sağlıkta şiddeti hayır diyoruz." dedi.

Akdıkan, karma fotoğraf sergilerinin 30 Ağustos ve 9 Eylül'de İzmirlilerle buluşacağını sözlerine ekledi. 

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ali Gürbüz de sanatın insan hayatında çok önemli bir yeri olduğunu belirterek, "Sağlık çalışanları çok yönlü insanlardır. Arkadaşlarımızın sağlıkta şiddet konusunda farkındalık yarattığı bu sergideki eserleri görünce çok etkilendim. Ben de bir kez kez daha sağlıkta şiddete hayır diyorum. Serginin açılmasında emeği geçen tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum." diye konuştu. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA