Diyarbakır'da şark çıbanı vakaları
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından, son günlerde bölge illerinde şark çıbanı vakalarına sıkça rastlanması üzerine ilaçlama çalışması başlatıldı.
16 Haziran 2015 14:26 -

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner ve Halk Sağlığı Şube Müdürlüğünde görevli ziraat mühendisi Kadri Korkutata, yaptığı açıklamada, Irak ve Suriye'den gelen mültecilerle birlikte şark çıbanı vakalarının arttığını belirterek, hastalığa karşı ilaçlama çalışması yaptıklarını söyledi.

Belediyenin, sorumluluk alanındaki 815 kırsal mahalle, 215 merkez mahalle ve mezralarında ilaçlama çalışması yürüttüklerini ifade eden Korkutata, "Göç ile birlikte bölge illerinde şark çıbanı ve sıtmada artış görülmektedir. Bölgede ki artışa rağmen Diyarbakır'da yürüttüğümüz çalışmalardan dolayı başarılı sonuçlar aldık" dedi.

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, göç kuşağındaki iller olan Kilis ve Şanlıurfa'da toplam bin 344 şark çıbanı vakasının bulunduğunu kaydeden Korkutata, Diyarbakır'da ise dışarıdan gelen 5 şark çıbanı vakasına rastlandığını ve hastaların Sağlık Müdürlüğünce tedavi ettirildiğini dile getirdi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)