Japon sağlık devinden Türkiye'de ilaç üretimi
Merkezi Osaka'da bulunan ilaç şirketi Takeda, Türkiye'de 13 yeni ürünün isim hakkını satın aldı.
Japon sağlık devinden Türkiye'de ilaç üretimi

Takeda Türkiye Genel Müdürü Gamze Yüceland

11 Aralık 2015 - YENİŞAFAK

Türkiye pazarına giriş yapan şirket, bazı ürünleri ise Türkiye'deki diğer ilaç şirketlerine ürettiriyor. Türkiye'de ilaç endüstrisine girişleriyle ilgili bilgilendirme toplantısı yapan Takeda Türkiye Genel Müdürü Gamze Yüceland, firmanın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Gamze Yüceland, Türkiye'nin Takeda için çok kritik öneme sahip olduğunu söyledi. 2015 yılının Takeda için önemli bir dönüm noktası olduğunu belirten Yüceland, "Türkiye'de önemli bir yatırım yaparak, bir yerli üretici firmadan seçilmiş 13 ilacın bulunduğu ürün portföyünü satın aldık" dedi.

EN UCUZ ÜLKELERDEN BİRİ

Türkiye'nin ilaç fiyatları açısından en ucuz ülkelerden biri olduğuna dikkat çeken Gamze Yüceland, "Sistemi yapıcı bir tavırla ele almanın değerine inanıyoruz. Hastalarımızın uygun fiyatlı yenilikçi ilaçlara erişimi gibi olumlu bir sonucu göz ardı edemeyiz" diye konuştu.

Meyve vermeyen kiraz ağacı ile tanıtım

Firmanın tanıtım broşürlerinde; Japonya'da her yıl geleneksel vestivali düzenlenen sakura (meyve vermeyen bir çeşit kiraz ağacı) bitkisi var. Nobel ödüllü araştırmacıyla çalışan Takeda, 70'ten fazla ülkede faaliyet gösteriyor. 18 ülkede toplam 27 üretim merkezi olan şirket, 30 bin çalışanıyla (2014 yılı rakamlarına göre) yıllık 14,6 milyar dolarlık bir gelire sahip bulunuyor.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori