'Türkiye ilaç pazarı yüzde 10'un üzerinde büyür'
Takeda Türkiye Genel Müdürü Yüceland, "Türkiye'de ilaç pazarı büyümeye devam ediyor. Bu yıl Türkiye'de ilaç pazarı yüzde 10 üzerinde büyür. Türkiye Japonların radarında olan bir ülke" dedi.
'Türkiye ilaç pazarı yüzde 10'un üzerinde büyür'
11 Nisan 2017 -

Japon ilaç firması Takeda Türkiye Genel Müdürü Gamze Yüceland, "Türkiye'de ilaç pazarı büyümeye devam ediyor. Bu yıl Türkiye'de ilaç pazarı yüzde 10 üzerinde büyür." dedi.

Takeda'nın düzenlediği basın toplantısından konuşan Yüceland, Türkiye'nin Japonların radarında bir ülke olduğunu, Takeda'nın 2015 yılında Türkiye'ye 100 milyon dolar yatırım yaptığını ve bu sayede yeni ürünlere ulaştıklarını söyledi.

Yüceland, "2016 yılında ilaç pazarı yüzde 15'in üzerinde bir büyüme gerçekleştirildi. Türkiye'de ilaç pazarı büyümeye devam ediyor. Bu yıl Türkiye'de ilaç pazarı yüzde 10 üzerinde büyür. Çok genç bir ülkeyiz. Ayrıca ömür uzadı ömür uzayınca beraberinde kronik hastalıklarda artış oldu." diye konuştu.

Türkiye'de yaklaşık 300 çalışanı ve ürün portföyü ile bugün ilaç pazarının güçlü oyuncularından olan Takeda'nın hasta odaklı yaklaşımıyla hasta ve hekimlerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ettiğini belirten Yüceland, Türkiye'de, hematoloji onkoloji, gastroenteroloji, solunum, metabolizma, enfeksiyon ve kas iskelet sistemi tedavi alanlarında faaliyet göstermeyi sürdüreceklerini kaydetti.

"Türkiye, Takeda'nın büyümeye odaklandığı ülkelerden"

Takeda şu anda faaliyet gösterdiği tedavi alanları dikkate alındığında Türkiye'nin 7. ilaç şirketi konumunda olduğunu kaydeden Yüceland, şunları kaydetti:

"Türkiye, Takeda'nın büyümeye odaklandığı ülkelerden. Son 2 yıl içinde şirketimiz faaliyet gösterdiği alanlar içerisinde en hızlı büyüyen ilaç şirketlerinden biri olmuştur. Takeda Türkiye olarak insan odaklı yaklaşımımız kapsamında hastaların yanı sıra çalışanlarımızı da çok önemsiyoruz. Bu yüzden son 2 yılda insan kaynakları alanındaki objektif ve adil politikaların uygulamalarına ağırlık verdik. Şirketi büyütürken çalışanlarımızı da büyüttük. Bunun için global gelişim akademileri, özel tasarlanmış eğitim programları ile 300 çalışanımızın gelişimine yatırım yaptık. Son bir yıl içerisinde şirketimize 60 yeni çalışan katıldı."

Yüceland, Takeda olarak Türkiye'ye değer katabilmek için büyük bir özveriyle çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Takeda Türkiye Medikal Direktörü Dr. Kerem Organ ise Takeda'nın önümüzdeki dönemde onkoloji-hematoloji ve gastroenteroloji alanlarında hastalara umut olacak yeni tedaviler üzerinde çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Organ, Takeda Türkiye'nin hedefinin, tüm yenilikçi ürünlerini en hızlı şekilde Türkiye’deki hastalara da ulaştırılabilmesi olduğunu belirtti.

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
5
1) erty (Dr.)
12.04.2017 14:55:51
yönetim ve halk dr.un üstüne gittikçe dr.lar kahramanlar gibi poşet poşet ilaç ...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA