TUS ÖSYM'de masaya yatırıldı: E-sınav yapılabilir!
ÖSYM'de, TUS'un niteliğini artırma, karşılaşılan sorunlara çözüm üretme ve özellikle soru iptal davaları nedeniyle geciken sonuç açıklama süreçlerini iyileştirmeye yönelik önlemler ele alındı.
TUS ÖSYM'de masaya yatırıldı: E-sınav yapılabilir!
05 Ocak 2018 -

ÖSYM'de düzenlenen toplantıda, Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'nın (TUS) niteliğini artırma, karşılaşılan sorunlara çözüm üretme ve özellikle soru iptal davaları nedeniyle geciken sonuç açıklama süreçlerini iyileştirmeye yönelik önlemler ele alındı.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kurum olarak yaptıkları sınavların kalitesini artırmaya yönelik çalışmaların hızla devam ettiğini ifade etti.

Bu konuda kendi iç süreçlerini sürekli iyileştirdikleri gibi paydaşların da görüş ve önerilerine göre revizyonlar yaptıklarını anlatan Özer, "Bu bağlamda Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'nı, Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurulu Üyeleri ile masaya yatırdık. Tüm süreç ve iyileştirme yapılacak alanlar detaylı bir şekilde tartışıldı. Bu görüşmelerimiz diğer paydaşlarımızla da devam edecektir." değerlendirmesinde bulundu.

 

 

Özer, toplantıda, "TUS sınavlarında e-Sınav yapabilme imkanı, itiraz edilen sorular, soru iptal davaları, geciken sonuç açıklama süreçlerinin detaylı bir şekilde tartışıldığını ve alınabilecek önlemlerin de müzakere edildiğini" belirtti.

Toplantıya, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer'in yanı sıra başkan yardımcıları ve daire başkanları, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Alper Cihan, Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Alaattin Dilsiz, Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurulu üyeleri Prof. Dr. Kenan Sağlam, Prof. Dr. Mustafa Paç, Prof. Dr. Doğan Ünal, Prof. Dr. Serpil Karaoğlanoğlu, Prof. Dr. Dilek Aslan, Prof. Dr. M. Emin Yılmaz, Prof. Dr. Çetin Erol, Prof. Dr. Zeynep Yeşil Duymuş, Uzm. Dr. Engin Uçar, Uzm. Dr. H. Alp Soysal katıldı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
57
1) herdaim (vatandaş)
08.01.2018 15:42:40
Siz hekimleri anlamak gerçekten zor. Sizler böyle oldukça düşmana gerek yok. Cehennem ve zebani fıkrasını hatırlayın.Biri çıkmaya kalksa mutlaka meslektaşı aşağı çeker.

Diğer yandan bıçak parası devam ediyor. Biyokimya uzmanının alacağı belli en fazla ortalamadan alır. Tıp fakültesinde çalışan arkadaş devlet hastanesinde ameliyat oldu. Doktoru asistanlığından tanıyor (uzman oldu devlet hastanesinde göreve başladı torpilli mecburi hizmet il bile değişmedi.)Sen tanıdıksın 3 bin TL alayım demiş ameliyat için.
People
9
2) Emre (Op)
08.01.2018 13:31:32
Derma.biyokimya.ftr.radyoloji disinda yaris olan brans yok . Herkes hasta gormeden kavga ya ugramadan ameliyat risk malpraktis dava tazminat olmadan .hastasizbu branslar icin yarisiyor .digerleri zoraki giriliyor .diploma puani 90 uzerinde olanlar bu branslar icin sinava girsin gerisi acik olsun sinavi kaldirin .eminim bos kalan yerler olacak .teog modeli . Dunyada ornegi yoktur gelinen noktanin mustesarimiz diyorki cocuklar dr olmak istemiyor .olanlarda yapmak istemiyor.olmak isteyende hasta gormek istemiyor .yoksulluk sinirinda her turlu asagilanma nin turkiyede tibbi getirdigi nokta .yakinda 6 ay kursla ebe ve hemsirelere doktor yetkisi vermek gerekecek sonucta e okadar basit okadar izlediler denir .4 yil sonra cerrah devlette bulursunuz mu .kadin dogumcu bulursunuzmu hayirr
People
6
3) se (uzman dr)
06.01.2018 16:55:33
Yan dal sınavında ucu açık soru adı altındaki sınavın soruları ve cevapları açıklanmıyor, kaderimiz cevabı okuyanın elinde, bir puan eksik veya fazla, neye göre: şimdide e-sınav niye? sorular ve cevaplar, itirazlar olmasın..bu ülkede ne kadar belirsizlik yaratılırsa o kadar üç kağıt oluyor, nasıl mı şu an ülkemizde TUS negatif insanlar var ve bunlar neredeler? yoksa hoca mı oldular!!?
People
5
4) Dr (Op)
05.01.2018 18:01:40
Teog gibi kaldirilsin
People
3
5) m. murat (dr)
05.01.2018 14:49:42
E-sınav ols,a yine fahiş düzeylerde sınav ücreti adı altında soygun yapılacak mı?
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori