Dental radyolojinin duayenleri Erzurum’da toplandı
Bu yıl beşincisi düzenlenen Oral Diagnoz ve Maksillofasial Radyoloji Derneği Bilimsel Sempozyomu Erzurum’da yapıldı.
29 Nisan 2013 18:17 -

ERZURUM-Atatürk Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Hayati Murat Akgül’ün organizasyon komitesi başkanlığını yaptığı sempozyuma yerli ve yabancı 150’nin üzerinde katılımcı iştirak etti. İlk 3 gün sözlü ve bildiri sunumlarının yapıldığı sempozyumda; ileri görüntüleme tekniklerinin kullanımına yönelik vakaların yanı sıra, hasta iletişimi, diş hekimliğinde enfeksiyon kontrolü, ağzın sinsi lezyonları ve ağız kanserlerinin radyolojik bulgularına yönelik güncel yaklaşımlar anlatıldı. Bilimsel programların son günü yapılan anabilim dalı başkanları toplantısında bölümün sorunları üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu.


Yoğun bilimsel programın ardından yapılan sosyal programda ise konuklar Tortum Şelalesi ve Yedi Göller bölgesindeki muhteşem doğa manzarasında gerçekleştirilen alabalık ve cağ kebap partisinde stres atarak gönüllerince eğlendiler.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)