Diş hekimlerine Oral İmplantoloji Eğitimi
Adana Diş Hekimleri Odası ile Missdent İmplant'ın birlikte düzenlediği "Oral İmplantoloji Eğitim Sempozyumu" yapıldı.
31 Mart 2013 12:32 -

Adana Diş Hekimleri Odası 2. Başkanı Hasan Boğa, bir otelde düzenlenen etkinlikte, günü yoğun ve yorucu geçen bir meslek grubunda olduklarını belirtti.

Meslekte sürekli yenilikler ve değişimler olduğunu ifade eden Boğa, şunları kaydetti:

"Bu gelişmeler karşısında teknolojiden yararlanmak, yeni bilgilerle hafızalarımızı tazelemek zorundayız. Sağlık sisteminin mesleğimize yansıttığı sıkıntıların yanı sıra vatandaşın diş hekimine gitme tereddütlerine karşı çözümler üretmek durumundayız. Acısız ve kısa süren diş tedavileri hastalar tarafından tercih ediliyor. Eksik diş veya dişler yerine yapay diş kökü yerleştirilmesi şeklinde tanımlanan implant tedavisi, hastalar açısından sevindirici bir gelişme. Bu yöntem aynı zamanda tedavi süresinin azalmasını sağlayan nitelikte."

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Oral İmplantoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cüneyt Karabuda ise implant uygulamasının 1980'li yıllarda başladığını anımsattı.

Uygulamanın, diş hekimleri ve hastalar tarafından çok tercih edildiğine işaret eden Karabuda, tedaviyle ilgili sunum yaptı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)