Diş çekimi sonrası ölüme hapis cezası
Kayseri'de, 16 yaşındaki gencin apseli dişini çekerek ölümüne neden olduğu iddiasıyla yargılanan diş teknisyeni, 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
17 Mart 2011 10:19 - AA

Geçen yıl, 16 yaşındaki Sinan Kahriman isimli genç, ağrıyan dişini tedavi ettirmek için bir diş protez laboratuvarına gitmiş, burada kendisini 'diş hekimi' olarak tanıttığı iddia edilen Y.Ü, gencin iltihaplı dişini çekmişti. Öğle saatlerinde dişi çekilen Kahriman, aynı günün akşamında hayatını kaybetmişti. Dişini çektiği gencin ölümüne neden olduğu gerekçesiyle Y.Ü. hakkında 4. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan davanın karar duruşmasında, ölen gencin babası Naim Kahriman, yakınları ile tutuksuz yargılanan Y.Ü. ve avukatı hazır bulundu.Duruşma sonucunda hakim, Y.Ü'yü 4 yıl hapis cezasına çarptırdı. Tutuksuz sanık Y.Ü, karar Yargıtay tarafından onandığı takdirde cezaevine girecek. Baba Naim Kahriman, mahkemenin verdiği karara tepki gösterdi. Kahriman, 'Benim yüreğim sızlıyor. Ölen tavuk değil, benim evladım. Alınan karara itiraz edeceğim. Sonuna kadar gideceğim' dedi.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
1
1) abdullah özer (dişhekimi)
19.03.2011 12:27:52
bu yetkisiz kişinin mali sorumluluk sigortası varmıymış.....sağlık bakanlığı emeği ile geçinmeye çalışan dişhekimleri ile uğraşacağına tüm türkiyede ki bu yetkisiz sahtecilerle ilgili neden daha ağır yaptırımlar yapamıyor....tüm türkiyede o kadar çok ki bu sahteciler......istanbul da k.çekmece de en az beş yer sayabilirim...sağlık grup başkanlığı na defalarca yapılan şikayetlerime rağmen çalışıyorlar hala.....
People
0
2) murat a. (dişhek)
17.03.2011 16:51:08
saçmasapan bir karar.sen al yetkisiz yetkisiz çalış,adamı öldür 4 yılda kurtul..ama eğer doktor olsaydı ikili basamaklarda ceza ve tazminat olurdu.hakketen sağlık batmış durumda...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)