Diş hekimi ve asistanı dehşeti yaşadı!
Antalya'da, hastası ve eşi tarafından darp edildiğini ileri süren diş hekimi ile asistanı, suç duyurusunda bulundu
Diş hekimi ve asistanı dehşeti yaşadı!

Fotoğraf: ARŞİV

08 Aralık 2017 -

Muratpaşa'da 12 yıldır diş hekimliği yapan Hakan Danışman ile asistanı Esra Kıldar, bir hasta ve eşi tarafından darp edildiklerini belirterek, rapor aldı. Danışman ve Kıldar, suç duyurusunda bulundu. Kentte bir otelde düzenlenen Türk Dişhekimleri Birliği Başkanlar Konseyi toplantısı öncesi basın açıklaması yapılarak şiddet olayları kınandı.

Diş hekimi Hakan Danışman, hekimlik hayatında ilk defa şiddet yaşadığını söyledi. Şiddet uygulayan çiftin gereken cezayı alacağına inandığını belirten Danışman, "Hem tedavilerinin devam etmesini istiyorlar hem de ücreti ödemek istemediler. Bu işi hukuksal anlamda çözeceğimi söyleyince muayenehaneye girerek, beni ve asistanımı darbettiler. Karı koca bize şiddet uyguladı. Muayenehanemde de hasar oluştu. Olayı adli mercilere intikal ettirdik" diye konuştu.

Türk Dişhekimleri Birliği Genel Başkanı İlker Cebeci de şiddetin toplumda genel bir sorun olduğunu ifade etti. Şiddetin, kadın, çocuk, göçmen, yoksul ve sağlık personeli olmak üzere tüm savunmasız kesimleri etkilediğini anlatan Cebeci, "Başta hekimler olmak üzere sağlık personeli, kamuda ve serbest çalışma alanında hizmet veren en savunmasız kişilerdir. Çünkü her hizmeti farklı bireylere birebir veriyorlar." dedi.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
3
1) ayla (dr)
25.12.2017 09:49:14
parası yok diye ölsün mü hasta?
People
12
2) dişçi memo (dişhekimi)
12.12.2017 17:08:46
hastaların bana attığı kazıklardan bunaldığım için muayenehaneyi kapatip devlete geçtim.arkadaş işi yaparken herşey iyi avrupa ve balkanların en iyi diş hekimi oluyorsun hastanın gözünde ama iş para vermeye gelince senden kötüsü yok.
People
24
3) dr (tbb)
11.12.2017 12:14:51
kadına şiddete hayır diyoruz.fakat konu hekim olunca sağlık bakanlığı sus pus olmuş.hekime şiddet serbest.cezası yok.hakim çalışanı suçlu buluyor.
People
27
4) Ali (Hekim)
08.12.2017 18:35:51
Bireysel silahlanmaya değil ama , hekimlerin silahlanmasına EVET !
Risk olarak polisten savcıdan neyimiz eksik ? Onların on kişi koluna girip getirdiği adamlarla tek başımıza uğraşıyoruz. Olmaz böyle !...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori