Diş hekimini darp etmişti, 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı
Hekime şiddet cezasız kalmadı Sivas'ta diş hekimini darbettiği iddiasıyla yargılanan sanık, 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı
Diş hekimini darp etmişti, 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı
16 Ocak 2020 11:00 - AA

SİVAS  - Sivas 6. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuksuz sanıklar O.T. ve karısı B.T. katılmadı, mağdur diş hekimi Alkan Demirkan ile sanıkların avukatları duruşmada hazır bulundu. 


Hasta yakınının saldırdığı doktor yaralandı


Diş hekimi Alkan Demirkan, önceki beyanlarını tekrar ederek, sanıkların cezalandırılmasını talep etti. 

Sanıklardan B.T'nin avukatı ise önceki ifadelerinin geçerli olduğunu belirterek, müvekkilinin müştekiye hakaret etmediğini öne sürerek beraat talebinde bulundu.

Sanık O.T'nin avukatı da müvekkilinin beraatini talep ederek, ceza verilecekse de haksız tahrik indiriminden yararlandırılmasını istedi.


Doktoru yaralayan hasta yakını tutuklandı


Sanık O.T'ye 4 yıl 2 ay hapis cezası veren mahkeme heyeti, sanığın eşi B.T'nin ise beraatine hükmetti.

Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde 22 Haziran 2018'de, O.T. hastaneye götürdüğü eşi B.T'nin anlattıklarına inanmadığı gerekçesiyle tartıştığı diş hekimi Alkan Demirkan'ı darbetmişti.

Gözaltına alınan O.T, mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakılmış, savcının itirazı üzerine tutuklanmıştı.  Daha sonra tahliye edilen sanık, tutuksuz yargılanmaya başlamıştı.

Anahtar Kelimeler:

dis hekimi darp sivas

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)