Sözel şiddet mağduru doktordan uzlaşı yorumu: 'Bir özürle kapatılmamalı'
Sağlıkta şiddet vakası bu kez uzlaşı ile son buldu. Sözel şiddete maruz kalan hekim şiddet gören kadınlara destek veren bir vakfa bağış şartı ile uzlaşı sağladı
Sözel şiddet mağduru doktordan uzlaşı yorumu: 'Bir özürle kapatılmamalı'
22 Ocak 2019 15:35 - MEDİMAGAZİN

Ankara’da diş hekimi olarak görev yapan Nurşen Özlü görev başında tehdide maruz kaldı ve şikayetçi oldu.  Şahıs hakkında ceza hükmü verilmesinin yanından uzlaşma talebi iletildi Doktor Özlü’ye. Diş hekimi Özlü hastanın şiddet gören kadınlara hukuki ve psikolojik destek veren bir dernek veya vakfa bağış yapması şartı ile uzlaşıyı kabul etti. 
Hastanın Kadın Dayanışma Vakfına doktor Özlü'nün istediği miktarda bağış yapması ile uzlaşı tamamlandı. Konu ile ilgili Medimagazin’e açıklama yapan Doktor Nurşen Özlü “şiddetin bu kadar arttığı dönemde sembolik bir şey ile uzlaşmak daha doğru diye düşünüyorum. Bir çikolata ve özür değil bir bağış daha anlamlı olmalı. Madem suç ve cezası olmalı bu çikolata değil bir bağış/ bir eylem olmalı. Şiddet önlenmek isteniyor ayrıca uzlaşma da sağlansın isteniyorsa bu suç bu kadar basitleştirilmeden bir özürle kapatılmamalı” dedi. 

 


Sağlık çalışanından özür dilemek için pankart açtı: 'Üzgünüm, pişmanım, özür dilerim' 


 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
18
1) ZEKİ CAN (CERRAH PİZZACI)
12.04.2019 15:13:33
kardeşim anlatamıyorum herhalde bu mesleği bırakın konakta simit bile satsanız aynı parayı kazanırsınız canınıza yazık değilmi........
People
37
2) tabibe (acilde)
24.01.2019 12:39:30
ACİLDE CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK.HASTA SALDIRIYOR.SAĞLIK BAKANLIĞI İLGİLENMİYOR.
People
31
3) rasim (dr)
24.01.2019 09:07:34
Beyaz kodla şunu demek istiyorki devlet, ben vatandaşla karşı karşıya gelmek istemiyorum,sen vatandaşın sesini 5 yıl kes,yine bir suç işlerse ben içeri tıkarımın kısaltışı hali, beyaz kod.
People
48
4) dr (dr)
22.01.2019 18:03:03
Gelinen nokta özür boyutunu çoktaan geçti. Vatandaş istediğini yaptıramayınca şiddete başvuruyor. Bu davranış biçimi bulaşıcı bir şekilde yurt sathına yayıldı. Öncelikle bu önlenecek, özür sonra...
People
72
5) tabib (tecrübeli)
22.01.2019 16:57:47
hastanelerde şiddet her geçen gün maalesef artıyor.acillerde doktor çaresiz.acil hasta ile ilgilenemiyoruz.saldırganlardan bıktık.hakim ve savcılar doktor aleyhine karar veriyor.beyaz kod hiç hiç bir işe yaramıyor.beyaz kod zarardan başka bir şey değil.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer