'Süt dişi yerine daimi diş çekildi' iddiası mahkemeye taşındı
Tokat'ta 4 dişi çekilen 12 yaşındaki çocuğun, süt dişi yerine daimi dişinin de çekildiğini iddia eden aile, mahkemeye gitmeye hazırlanıyor.
'Süt dişi yerine daimi diş çekildi' iddiası mahkemeye taşındı
07 Şubat 2018 - İHA

İddiaya göre; Tokat'ta Ahmet Özçelik ile Ayşe Özçelik çifti 12 yaşındaki oğulları Ahmet Özçelik'in süt dişlerinin düşmemesi nedeniyle Gaziosmanpaşa Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne götürdü. Fakültede çocuğun dişlerinden 4'ü çekildi. Oğlunun çekilen bir dişinin diğer çekilen üç dişten farklı olması nedeniyle endişelenen aile başka bir hastaneye gitti.

'ÖNCE SÜT DİŞİ DEDİLER SONRA KABUL ETTİLER'

Oğullarının çekilen dişinin daimi dişi olduğunu öğrenen aile, üniversite hakkında suç duyurusunda bulundu. Baba Özçelik, stajiyer öğrenci tarafından oğlunun dişinin çekildiğini ileri sürdü. Baba Özçelik şunları söyledi:

"Oğlumun süt dişleri oynuyordu, sömestr tatilinde aldıralım istedik. Diş Hekimliği Fakültesi'ne götürdüm. Üç dişi ile birlikte bir daimi dişini çektiler. Bu çekilen dişin süt dişimi daimi dişimi diye sorduğumda 'Bu süt dişi' dediler. Bunu değişik günlerde defalarca sordum. Daha sonra devlet hastanesine götürdüğümde röntgende doktorlar çekilen dişin daimi dişi olduğunu söylediler. Tekrar üniversite hastanesine giderek durumu anlattığımda o zamana kadar söylemeyen doktorlar bu dişin daimi diş olduğunu söylediler. Haklı olduğumuzu ve hakkımızı arayabileceğimizi söylediler. Hatalarını da kabulleniyorlar, ben hakkımı arayacağım. Çocuğum mağdur oldu."

'ARTIK GÜLMEYE ÇEKİNİYOR'

Ahmet Özçelik ise süt dişleriyle birlikte daimi dişinin çekilmesi nedeniyle artık gülmeye çekindiğini kaydetti. Çekilen üst ön yan dişinin yerine yenisinin gelmeyeceği için üzgün olduğunu belirten Özçelik, gülerken ağzını kapatma gereği hissetmeye başladığını sözlerine ekledi.

Diş Hekimliği Fakültesi idaresi tarafından hatalı diş çekimiyle ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Anahtar Kelimeler:

dis dis hekimi hasta

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
14/12-15/128. Türkiye Tiroid Hastalıkları KongresiENDOKRİNO...ANKA
14/12-16/128. Ulusal Sitopatoloji KongresiTIBBİ...İZMİ