Trakya'nın ilk Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi
Trakya'nın ilk Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, 24 saat acil sağlık hizmeti verecek.
08 Aralık 2014 13:28 -


Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Yavuz Akbulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tekirdağ'da diş sağlığı hizmeti veren 40 diş hekimi olduğunu söyledi.

Diş sağlığı konusunda hizmet veren iki merkezi kapatacaklarını ve tüm personeli yeni hizmet binasına alacaklarını belirten Akbulut, şöyle konuştu:

"Sağlık Bakanlığının mevcut olan ağız ve diş sağlığı merkezlerine uzman ataması yapmıyor ancak diş hastanesine çene cerrahi uzmanı geldi. Halkın, daha sağlıklı ve kaliteli hizmet alabilmesi için her türlü teknik donanıma sahip hastane, Trakya'da bir ilk olacak. Vatandaşların, ağız ve diş sağlığıyla ilgili 24 saat acil sağlık hizmetine ulaşabileceği hastanemiz hizmet vermeye hazır."

Akbulut, hastanenin yolunun belediye tarafından yapılmasını beklediklerini ifade etti.

Hastanede 50 ünite olduğunu, her katta görüntüleme merkezi ile toplam 6 ameliyathane bulunduğunu dile getiren Akbulut, hastanenin bölgeye şimdiden hayırlı olmasını diledi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
3
1) fatma yirmibeş (dişhekimi)
29.05.2015 09:51:48
Dişin acili mi olur? Hayati tehlike mi sözkonusu? Sen aylarca çürük dişini gösterme sonra gecenin yarısında acilim diye koş gel!
People
1
2) serhat güvercin (dt)
27.12.2014 22:53:57
24 saat acil diş hekimliği hizmeti sabahın 3 ünde diş taşı temizliğiyse Allah devletimize zeval vermesin.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)